Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Świętego Mikołaja 2017 pogoda?
Świętego Mikołaja 2017 – pogoda 

Jaka pogoda na 6 grudnia - może dorośli tak bardzo się tym nie przejmują, jednak jest to ważne dla dzieci. Chodzi bowiem o to, że zgodnie z tradycją Mikołaj przywozi prezenty dla dzieci saniami – bez śniegu ten dzień i wieczór to nie to samo. Czy w tym roku w nocy z 5 na 6 grudnia pojawią się opady śniegu i będą utrzymywały się na Mikołajki? To można sprawdzić z prognoz.

Jaka pogoda na Mikołajki?

Mikołajki to dzień wspomnienia Św. Mikołaja, przypadające na 6 grudnia – co roku jest to taka sama data, która jest ważna dla dzieci. Mikołaj zgodnie z tradycją przynosi każdemu grzecznemu dziecku prezenty i słodycze. Na pewno każdy z nas pamięta jak w dzieciństwie wyczekiwał wtedy śniegu i najlepiej mrozu. Teraz niestety, ale pogoda bardzo się zmienia i o takie warunki w Mikołajki 2017 roku będzie ciężko.

Deszcz, słońce czy śnieg na 6 grudnia?

Pogoda zapowiadana na 6 grudnia ma być nieco szalona, przynajmniej jeśli weźmiemy pod uwagę, jaki jest to okres. Na ten czas spodziewamy się śniegu i mrozu, ale tego na pewno się nie doczekamy. Takiej pogody an 6 grudnia w kraju nie będzie, chyba że pojdziemy w góry – tam może być chłodno. Weźmy na przykład centrum kraju – tutaj synoptycy w dzień na 6 grudnia zapowiadają nawet 3 stopnie powyżej zera. Nie będzie wtedy słońca, ponieważ niebo zasnują chmury. Spadku temperatury będzie się można spodziewać nocą, kiedy na termometrach wystąpi około -1 stopień Celsjusza. Całe szczęście, że na Mikołajki nie są zapowiadane opady deszczu, ponieważ to mogłoby całkiem popsuć pogodę, która i tak do udanych nie będzie należała.

Czemu na 6 grudnia będzie tak ciepło?

To dobre pytanie, ale za wszystko można winić przemiany klimatyczne, a dokładniej globalne ocieplenie. Mamy coraz mniej mroźne zimy, podczas których pojawia się również mało opadów śniegu. Na pogodę nie mamy wpływu i pozostaje nam jedynie przyzwyczajać się do takiej aury panującej za oknami.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u