Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Boże Narodzenie 2017 pogoda?
Boże Narodzenie 2017 – pogoda

Boże Narodzenie to czas, który nie powinien nas zaskoczyć pogodą. Mamy do dyspozycji prognozy, które nawet na kilka miesięcy przed dana datą są nam w stanie powiedzieć, na jaką aurę się szykować. Do Bożego Narodzenia jest już coraz bliżej, dlatego te prognozy są coraz bardziej dokładne. Jakie pod względem temperatury, opadów deszczu/śniegu, nasłonecznienia mają być tegoroczne święta? Warto zobaczyć.

Temperatura – Chyba najważniejszą sprawą pogodową jest zapowiadana temperatura powietrza. Jaka ma być na 25 i 26 grudnia w Polsce? Otóż synoptycy zapowiadają w 2017 roku bardzo ciepłe święta – na 25 grudnia w Polsce pojawi się 5-6 stopni powyżej zera, dzień później nawet 6-7 stopni na plusie! Jedynie w górach będzie około 2 stopni Celsjusza. Jak widać, temperatura dopisze, a wieczorami i nocami tego terminu będzie średnio 1-2 stopni Celsjusza, jedynie w górach ochłodzi się do 3-4 stopni na minusie.

Nasłonecznienie – Na Boże Narodzenie słońca na szczęście nie będzie brakowało. W większości regionów kraju na 25 grudnia ma występować słońce, które będzie się przebijało poprzez stosunkowo niewielkie zachmurzenie. Gorzej wygląda sprawa 26 grudnia, kiedy praktycznie w całym kraju synoptycy ostrzegają przed gęstymi chmurami, przykrywającymi horyzont. W tym dniu słońca raczej nie doświadczymy.

Opady deszczu – Opady deszczu są równie istotną sprawą, która ma wpływ na ogólną pogodę. Na święta zapowiadane są opady deszczu głównie na 26 grudnia, jedynie na północy może padać również dzień wcześniej. Całe szczęście, że mają być to przelotne opady, jednak mimo wszystko pogorszą odczuwalną aurę.

Opady śniegu – Śniegu będzie brakowało z racji wysokiej temperatury powietrza. Inna sytuacja ma panować jedynie w górach, gdzie opady śniegu mogą pojawiać się nocami, ale będą to przelotne opady. Stoki narciarskie powinny być jednak sztucznie naśnieżane, czemu 2 stopnie na plusie w dzień nie zaszkodzi. Na pewno naturalny śnieg jednak będzie widoczny w wyższych partiach, gdzie ma być znacznie zimniej.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u