Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy na Boże Narodzenie 2017 spadnie śnieg?
Czy na Boże Narodzenie 2017 spadnie śnieg?

Boże Narodzenie to taki czas, podczas którego za opady śniegu nikt by się nie obraził. Są osoby, które na śnieg w święta wręcz czekają i właściwie taka jest polska tradycja, śniegu na 25 i 26 grudnia nie powinno brakować. Jak będzie jednak w tym roku i czy śnieg w ogóle spadnie na Boże Narodzenie? Warto to sprawdzić!

Trzeba patrzeć na prognozy pogody dotyczące Świąt Bożego Narodzenia, one najwięcej powiedzą nam o tym, jakiej temperatury się wtedy spodziewać. Ciężko jest bowiem jednoznacznie mówić o opadach, kiedy od okresu świąt dzieli nas jeszcze sporo czasu. Kiedy poznamy temperaturę na zewnątrz, będziemy też wiedzieli czy spodziewać się opadów śniegu na 25 i 26 grudnia 2017.

Tak naprawdę to prognozy mówią jasno, że w 2017 roku Święta Bożego Narodzenia mają być bardzo ciepłe. Ogółem cała końcówka grudnia będzie przynosiła wysokie temperatury powietrza. W święta w całej Polsce na termometrach będzie się pojawiało od 3 do 6 stopni ciepła 25 grudnia i od 5 do 7 stopni na plusie 26 grudnia. Jak na rozpoczynającą się zimę, będzie wyjątkowo ciepło, ale nie ma się co temu dziwić – zmagamy się przecież z globalnym ociepleniem.

Jeśli weźmiemy pod uwagę te temperatury powietrza, to bez problemu dojdziemy do wniosku, co z opadami śniegu. Jak widać, będzie to zbyt wysoka temperatura na opady śniegu w Polsce. Nawet w górach temperatura w dzień ma być przecież plusowa. Jedynie w nocy będzie można spodziewać się niewielkiego przymrozu w górach, gdzie temperatura spadnie maksymalnie do -4 stopni Celsjusza. Tam przy wykorzystaniu armatek śnieżnych na pewno uda się uruchomić na święta stoki narciarskie i na pewno w wyższych partiach śnieg będzie obecny już od dawna. Niestety, w innych regionach kraju na śnieg przyjdzie nam jeszcze poczekać i na okres Świąt Bożego Narodzenia raczej nie spodziewajmy się wystąpienia opadów.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u