Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy na Wigilię 2017 spadnie śnieg?
Czy na Wigilię w 2017 spadnie śnieg?

Ostatnio pojawia się coraz więcej prognoz na okres Wigilii. Dotyczą one ogólnie całego kraju, ale są również rozbite na prognozy dla poszczególnych regionów. Ciężko jest prognozować opady śniegu na ten konkretny dzień, do którego dzieli nas jeszcze sporo czasu, ale przecież można sięgnąć do prognoz – one powiedzą nam wiele o zapowiadanej temperaturze, z którą nieodłącznie wiążą się przecież opady śniegu.

Czy na Wigilię spadnie śnieg? O to pytają szczególnie te osoby, które na 24 lubią czuć atmosferę prawdziwych świąt i zimowej aury za oknami. Na śnieg liczą także właściciele stoków narciarskich, które na święta będą gościły sporą ilość turystów, w ten sposób spędzając czas wspólnie z rodziną. Czy w tym roku pogoda będzie dla nich łaskawa czy przyniesie rozczarowanie i śniegu po prostu zabraknie?

Synoptycy skłaniają się bardziej do tej drugiej opcji, mianowicie śniegu w Wigilię może brakować i to w całym kraju…W dzień na termometrach może się wtedy pojawiać od 2 stopni na plusie w górach aż po 5-6 stopni w centralnej części kraju. Plusowa temperatura podczas Wigilii ma zagościć na obszarze całego kraju i z tym trzeba będzie się pogodzić. Dodatkowo aura na Wigilię w wielu obszarach ma być słoneczna, co jeszcze odczuwalnie podwyższy temperaturę powietrza. Jedynie wieczorem oraz w nocy czeka nas ochłodzenie, od 1 stopnia Celsjusza w centrum, na południu i na północy kraju, po maksymalnie 3-4 stopnie na minusie w górach.

Warto powiedzieć, że przy takiej temperaturze na śnieg nawet nie ma co liczyć, szczególnie że dzień w Wigilię będzie tak bardzo ciepły. Na ochłodzenie przyjdzie nam poczekać jeszcze do stycznia. Co do Wigilii, na pewno będą działały w górach wyciągi narciarskie, możliwe że sztucznie naśnieżane. 2 stopnie na plusie przy sztucznym naśnieżaniu nie wpłyną niekorzystnie na śnieg, natomiast w nocy stoki będą ładnie przymrożone dzięki spadkowi temperatury.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u