Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy spadnie śnieg na Boże Narodzenie 2017?
Czy na Boże Narodzenie 2017 spadnie śnieg?

Pogoda zapowiadana na Boże Narodzenie 2017 jest po prostu dziwna, ale do tego chyba powoli się przyzwyczajamy. Na pewno nie nawiązuje do polskiej tradycji tego okresu, kiedy śnieg i mróz pod koniec grudnia nie był niczym zaskakującym. Tak było dosłownie każdego roku. Odkąd na naszym globie pojawiło się globalne ocieplenie, pogody nie możemy być pewni i pojawia się pytanie, czy chociaż odrobina śniegu spadnie w Polsce 25 i 26 grudnia 2017 roku?

Aby wiedzieć czy śnieg się pojawi, trzeba sięgnąć do prognoz. Wszystko bowiem zależy od pogody, a dokładniej od panujących w tych dniach temperaturach powietrza. Zacznijmy od Pomorza – tutaj Boże Narodzenie upłynie z 6-7 stopniami na plusie, w centrum kraju ma być wtedy 5-7 stopni Celsjusza, natomiast na południu Polski na termometrach słupki rtęci będą sięgały 5-6 stopni na plusie. Na ogół będzie pochmurnie, oprócz południa – tutaj Boże Narodzenie okaże się słoneczne. Synoptycy między innymi na północy i w centrum na drugi dzień świąt zapowiadają występowanie przelotnych opadów deszczu.

Nie ma wątpliwości co do tego, czy w Polsce pojawią się opady śniegu. 25 i 26 grudnia nie ma co na to liczyć – będzie za ciepło na pojawienie się śniegu i nawet jeśli miałby on padać wcześniej, ulegnie stopieniu. Będzie brakowało temperatur poniżej zera zarówno w dzień jak i w nocy – po prostu deszcz nie zamarznie, a więc nie stanie się śniegiem. Nawet w nocy nie ma co na to liczyć.

Zapewne w górach śnieg w tym okresie już od dawna pokryje szczyty. Tylko tam białego puchu nie powinno brakować, ale nie jest powiedziane, że taka sytuacja będzie w górskich miastach. Przykładowo w Zakopanym może brakować śniegu, ale będzie można go podziwiać na szczytach z okien hoteli i pensjonatów. Jeśli to nas nie satysfakcjonuje to pozostaje nam czekać na pierwsze prawdziwe opady, a te mogą występować dopiero w styczniu.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u