Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy spadnie śnieg na Wigilię 2017?
Czy spadnie śnieg na Wigilię 2017?

Wigilia, czyli 24 grudnia to zawsze niezwykły dzień jak i wieczór. Czekamy niecierpliwie na rozpoczęcie Świąt Bożego Narodzenia, co następuje właśnie wieczorem 24 grudnia. Polska tradycja zawsze nawiązuje do śnieżnych i mroźnych świąt, ponieważ en okres zawsze w taki sposób wyglądał dawniej. Niestety, dziś dochodzi do zmian klimatycznych przez co pogody na Wigilię nie możemy być pewni, a w szczególności tego czy pojawi się wtedy śnieg.

Warto zobaczyć prognozy na Wigilię, wtedy będziemy wiedzieli czego spodziewać się po pogodzie. Od razu gdy sięgniemy do prognoz zobaczymy wysokie temperatury powietrza w dzień jak i w nocy. W zależności od regionu kraju, w Wigilię będzie od 4-6 stopni Celsjusza w dzień i 0-1 stopnia Celsjusza wieczorem i nocą. Dodam, że w dzień w niektórych częściach kraju wystąpią przejaśnienia słońca. Chłodniejsza aura może panować tylko w górach.

Nie ma wątpliwości, że taka aura będzie zbyt ciepła na pojawienie się opadów śniegu. Niestety, w chwili obecnej synoptycy nie zapowiadają możliwości ochłodzenia się, zarówno w dzień jak i w nocy w Wigilię oraz w kolejnych dniach. Zakończenie grudnia będzie bardzo ciepłe w całej Polsce i o śnieg będzie naprawdę bardzo trudno, może się on pojawiać jedynie w górach i to oczywiście na szlakach. Tam na Wigilię raczej mało kto będzie się wybierał, dlatego pozostaje nam tylko pogodzić się z pogodą.

Mimo że Polska tradycja nawiązuje do śnieżnych i mroźnych świąt, obejdziemy się bez tego w 2017 roku. Sytuacja powtarza się już od roku lub dwóch lat, zima jest coraz cieplejsza a na Boże Narodzenie panuje wręcz wiosenna aura. Będzie za ciepło na śnieg, przymrozki nie pojawią się nawet w nocy. Z drugiej strony pozwoli to na bezpieczne podróżowanie, ponieważ warunki drogowe w kraju będą korzystne. Jak wiadomo w tym okresie udajemy się przecież do swoich bliskich, pogoda nam to na pewno ułatwi.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u