Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy w marcu 2018 będzie jeszcze śnieg?
Czy w marcu 2018 roku będzie jeszcze śnieg?

Wiadomo, że marzec jest ostatnim zimowym miesiącem w roku, ale przynosi już coraz cieplejsza aurę i na zakończenie oczywiście kalendarzowe rozpoczęcie wiosny. Z tego powodu kwestia śniegu o tej porze roku budzi nasze wątpliwości, ale synoptycy już wiedzą nieco na temat tego, czy w marcu 2018 pojawi się jeszcze śnieg.

Najlepiej jest sięgnąć do prognoz pogody na okres marca, wtedy będziemy mieli najpewniejsze informacje co do tego, czy w marcu możliwe będą jeszcze opady śniegu. Otóż w ciągu dnia synoptycy zapowiadają w kraju od 4 do nawet 12 stopni ciepła, co będzie w dużej mierze zależało od regionu Polski. Przecież to bardzo wysokie temperatury jak na marzec. Również wieczory i noce przyniosą ocieplenie, maksymalny spadek temperatury będzie wtedy sięgał -1 stopnia Celsjusza, ale coraz częściej temperatura będzie oscylowała wokół 0-1 stopnia Celsjusza.

Jeśli weźmiemy pod uwagę te prognozy pogody, to otrzymamy odpowiedź na pytanie, czy w marcu 2018 roku będzie jeszcze w Polsce śnieg. Okazuje się, że może być z tym naprawdę ciężko. Temperatura powietrza za oknami zapowiada się naprawdę korzystnie, tak ciepłego marca już od dawna nie pamiętamy. W końcu jest to miesiąc przynoszący zwykle bardzo zmienną aurę, po której można było się spodziewać dosłownie wszystkiego.

Pocieszeniem może być to, że w marcu śnieg będzie zalegał jeszcze w górach i bardzo możliwe, że tutaj wystąpią jeszcze opady. Na pewno do końca miesiąca będą funkcjonowały wyciągi narciarskie, w razie potrzeby sztucznie dośnieżane. Na pewno w wyższych partiach nie zabraknie, jak choćby na Kasprowym Wierchu. Tam sezon zimowy trwa zawsze znacznie dłużej.

Nie narzekajmy na pogodę. Są to dane długoterminowe, dlatego mogą się one jeszcze zmienić, ale chyba lepiej dla nas, że zakończenie zimy w 2018 roku będzie stosunkowo ciepłe i bez zamieci śnieżnych. Pamiętajmy, że niejeden raz o tej porze pogoda była naprawdę bardzo niekorzystna.

 

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u