Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy zima 2018 będzie ciepła?
Czy zima 2018 będzie ciepła?

Wiele mówi się w ostatnim czasie o pogodzie na nadchodzącą zimę 2017/2018. Na pewno warto sprawdzać te dane, szczególnie że mamy do nich łatwy dostęp. Jedni mówią że zima w 2017/2018 ma być bardzo ciepła, inni zapowiadają siarczyste mrozy. Właściwie nie wiadomo, komu wierzyć, ale wystarczy sprawdzić poniższe dane o pogodzie.

Zima tak naprawdę rozpocznie się jeszcze w 2017 roku. W innych naszych artykułach bez problemu znajdziesz prognozę, jaka w kraju zapanuje na samo zakończenie grudnia. Okazuje się, że początek zimy 2017/2018 minie nam pod znakiem plusowej temperatury, jedynie w nocy będzie ona spadała poniżej zera i to nie zawsze. Czy coś zmieni się już po rozpoczęciu 2018 roku?

Nie wierzmy prognozom, że zima 2018 będzie bardzo chłodna. Przyniesie ona raczej plusowe temperatury. Tak naprawdę na pierwsze ochłodzenie przyjdzie nam poczekać do okolicy połowy stycznia 2018 roku – wtedy temperatura powietrza w dzień jak i w nocy może spadać maksymalnie do 10 stopni poniżej zera. Jeśli chodzi o pogodę w lutym to będzie ona podobna, jeszcze będziemy mieli styczność z mrozem, ale na pewno nie siarczystym. Większego spadku temperatury nie będzie się można spodziewać.

Zima szybko się zakończy, zanim się obejrzymy rozpocznie się wiosna...Właściwie cały marzec ma być czasem roztopów i coraz przyjemniejszej pogody, podczas której mają dominować słoneczne dni. Wtedy na prawdziwą zimę nie ma co liczyć, chyba że w górach gdzie jeszcze utrzyma się mróz i będą możliwe opady śniegu.

Z powyższych prognoz wynika, że zima w 2018 roku ma być wyjątkowo ciepła, ze stosunkowo umiarkowanymi mrozami w nocy i nieco cieplejszymi dniami. Spadek temperatury poniżej 10 stopni na minusie będzie należał do rzadkości i notowany zostanie głównie w regionach górskich. Na pewno warto będzie na bieżąco śledzić prognozy pogody, w razie gdyby jakiekolwiek dane o zimowej pogodzie w 2018 roku miały ulec zmianie.  

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u