Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Czy zima 2018 będzie mroźna?
Czy zima 2018 będzie mroźna?

Zima kojarzy nam się zazwyczaj ze spadkiem temperatury oraz ze śniegiem. Nie zawsze jest to dla nas przyjemny okres, szczególnie jeśli nie lubimy marznąć na przystankach autobusowych w drodze do pracy. Większość woli znacznie wyższe temperatury powietrza, ale na pewno warto sprawdzić jak bardzo mroźna ma być zima w 2018 roku, która przecież zacznie się lada chwila.

Zima 2018 – będzie srogi mróz?

Chyba podstawową kwestią jeśli chodzi o pytania pogodowe dotyczące zimy jest to, jaka będzie wtedy pogoda i jak duży spadek temperatury nas czeka. Zastanawiamy się, jak bardzo mroźna będzie nadchodząca w 2018 roku zima. Szczerze to synoptycy już znają odpowiedź na to pytanie i chętnie podzielą się swoją wiedzą.

Wiele osób będzie zadowolonych, inne okażą się rozczarowane przez zimową pogodę w 2018. Tak naprawdę synoptycy wcale nie zapowiadają siarczystego mrozu, który wyjątkowo mocno odbije się na pogodzie. Aura za oknami ma być umiarkowana, a zima na dobre rozpocznie się dopiero w okolicy połowy stycznia 2018, trwając nieco ponad miesiąc, do końcówki lutego. W marcu nadejdą roztopy i można będzie powiedzieć, że w tym czasie pożegnamy się z zimową aurą.

Mróz raczej nie będzie bardzo mocny, maksymalny spadek temperatury podczas najchłodniejszego okresu prognozowany jest na około -10 stopni Celsjusza. Zimniej może być jedynie w górach. Najmocniejszy mróz zapowiadany jest cały czas wieczorem oraz w nocy, dni będą znacznie cieplejsze i przyjemniejsze. Możliwe że od połowy stycznia mróz będzie występował w parze z opadami śniegu, ale o tym tak naprawdę dopiero się przekonamy.

Nie wydaje mi się, by można było mówić że zima 2018 roku będzie mroźna. Nasz klimat się ociepla i nie mamy już tak chłodnych zim jak jeszcze kilka lat temu. Mróz w 2018 roku wcale nie będzie zbyt długo trzymał i zima skończy się naprawdę szybko, ustępując miejsca o wiele przyjemniejszej pogodzie.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u