Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Grudzień 2017 pogoda?
Grudzień 2017 – pogoda

Grudzień jest ostatnim miesiącem w 2017 roku. Na pewno warto sięgać do prognoz pogody na ten okres, który jest rozpoczęciem kalendarzowej zimy. Jak na razie synoptycy zapowiadają, że grudzień będzie ciepły i słoneczny. Nie ma co liczyć na prognozy o których ktoś rozsiewa plotki, mianowicie że czeka nas zima stulecia – te informacje można uznać za wyssane z palca.

Synoptycy potwierdzają informacje o ciepłym grudniu. Mimo że jest to czas zaczynający zimę, nie oznacza to od razu gwałtownego spadku temperatury powietrza. Sam początek grudnia ma przynosić w kraju od 2 do 4 stopni powyżej zera. Jedynie między 2 a 5 grudnia będzie słonecznie, reszta dni będzie pochmurna i niestety, bez przejaśnień słońca. Opady deszczu nie są prognozowane, a spadek temperatury powietrza w nocy będzie sięgać maksymalnie -2 stopni Celsjusza.

W połowie grudnia temperatura będzie umiarkowana, sięgając w dzień od 1 do 4 stopni powyżej zera. Szkoda jedynie, że słoneczne mają być tylko 10, 13 i 16 dzień grudnia, reszta połowy miesiąca będzie całkiem pochmurna. Jeśli chodzi o opady deszczu to nie powinny one w tym okresie występować. Wieczorem oraz w nocy będzie się lekko ochładzało, a termometry wskażą nie mniej niż 2 stopnie poniżej zera.

Co natomiast przyniesie zakończenie grudnia, które jednocześnie jest początkiem zimy? W tym czasie będzie naprawdę ciepło, a słupki rtęci mogą wskazywać od 2 do nawet…7 stopni na plusie! Tak ciepłe mają być święta, a do tego zza chmur coraz częściej zacznie wyglądać słońce. W zależności od regionu, opady deszczu mogą pojawiać się w okolicy 25 i 26 grudnia, ale na szczęście w niewielkiej ilości. Na koniec miesiąca w nocy będzie ciepło, maksymalnie pojawią się 3 stopnie na minusie. Warto dodać, że przy tak wysokiej temperaturze powietrza na pewno nie wystąpią opady śniegu. Będziemy musieli na nie poczekać co najmniej do połowy stycznia 2018.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u