Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Grudzień 2017 pogoda w Zakopanym?
Grudzień 2017 pogoda w Zakopanym

Zakopane jest taką miejscowością, w której w okresie grudnia 2017 roku na pewno nie zabranie turystów poszukujących prawdziwej zimy. Czy to im się uda, warto sprawdzić na podstawie prognoz pogody. W końcu synoptycy nie ukrywają, że tegoroczna zima okaże się bardzo ciepła. Nie wiadomo, czy taka przyjemna aura nie ominie również Zakopanego…? Warto sprawdzić te informacje i rozwiać wszelkie wątpliwości.

Temperatura – najważniejszą sprawą jeśli chodzi o omawianie prognozy pogody jest temperatura panująca za oknami. Ta w Zakopanym w okresie grudnia wcale nie będzie niska, ale też nie spodziewajmy się siarczystych mrozów. Właściwie przez cały miesiąc aura za oknami będzie podobna, najwyżej na słupkach rtęci pokażą się 2 stopnie na plusie, natomiast wieczory i noce mają przynosić najwyższy spadek temperatury – maksymalnie w Zakopanym w grudniu może być do -9 stopni Celsjusza. Każda noc ma przynosić od -1 do-9 stopni Celsjusza.

Nasłonecznienie – podczas grudniowej aury w Zakopanym na pewno nie zabraknie promieni słońca. Pogoda ma być z tego powodu bardzo przyjemna i na pewno może się wydawać, że będzie cieplej niż wskazują na to słupki rtęci. Podczas większości dni ma dominować słońce, zachmurzenie na ogół będzie niewielkie. Na pewno słońca z powodu gęstych chmur nie zobaczymy w dniach: 2, 4, 9, 12, 15, 17, 18, 26 i 28 grudnia, ale będzie to zjawisko przejściowe.

Opady deszczu /śniegu – Jak na razie opady deszczu prognozowane są w Zakopanym w ograniczonej ilości i raczej przelotnie w dniu 2, 12 i 26 grudnia. W inne dni nie powinno padać, ale synoptycy nie wykluczają opadów śniegu. Najprawdopodobniejsze jest, że opady śniegu w zakopanym będą się pojawiały regularnie nocami, kiedy temperatura powietrza ma być najniższa. Jak dużo śniegu spadnie, tego dopiero się dowiemy. Jest jeszcze sporo czasu do grudnia, a opady śniegu wraz z ich ilością prognozuje się najlepiej 1-2 tygodnie przed konkretną datą.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u