Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Grudzień 2017 pogoda w górach?
Grudzień 2017 pogoda w górach

Warto sprawdzić, jak cały grudzień ma wyglądać w górach – czy przyniesie chłód i mróz czy może raczej przyjemną atmosferę? Na pewno zainteresuje to każdego, kto właśnie w okresie grudnia wybiera się w góry. Jedni przybywają tu aby spacerować, inni chcą zwiedzać, jeszcze inni mają nadzieje, że uda im się pojeździć na nartach. Sprawdźmy więc prognozy!

Wiadomo, że w górach zawsze jest chłodniej niż w pozostałych regionach kraju, ale akurat temu się nie dziwimy. Weźmiemy pod uwagę tatry, ponieważ będzie to najpopularniejsze w okresie grudnia pasma górskie i w tym regionie przez cały miesiąc nie zabraknie turystów.

Sam początek grudnia w górach przyniesie od 1 do -1 stopnia Celsjusza w dzień, a więc nie będzie jeszcze zbyt chłodno. Do tego czeka nas spora ilość przejaśnień słońca. Niewielkie opady deszczu mogą się pojawiać w okolicy 2 grudnia, wtedy tez wystąpi większe zachmurzenie. Szczególnie wieczory oraz noce przyniosą spadek temperatury, która wyniesie nawet do -6 stopni Celsjusza.

W połowie grudnia synoptycy wskazują na to, że temperatura będzie bardzo podobna, wynosząc w dzień od -1 do maksymalnie 1 stopnia na plusie, ale nadal pogoda ma być na ogół słoneczna i przyjemna, jednak 12, 15, 17 i 18 dzień miesiąca mają być pochmurne. W tym okresie synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu na 12 grudnia. Wieczory i noce mają przynosić spadek temperatury do maksymalnie -7 stopni Celsjusza.

Zostało nam jeszcze samo zakończenie grudnia. W górach ma być wtedy w dzień od 1 do -3 stopni Celsjusza, pogoda nie będzie wcale taka zła. Ma dominować ładna pogoda, synoptycy ostrzegają przed większym zachmurzeniem podczas 26 i 28 dnia grudnia. W górach jedynie 26 grudnia może padać, inne dni będą całkowicie bezdeszczowe. Wieczór i noc przyniesie natomiast ochłodzenie sięgające do -8 stopni Celsjusza. Przy takiej pogodzie w grudniu możliwe są w górach nocne opady śniegu.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u