Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na czerwiec 2018?
Czerwiec 2018 pogoda


Czerwiec to pierwszy wakacyjny miesiąc i czas kalendarzowego rozpoczęcia lata. Wiele osób z niecierpliwością czeka na ten czas, szczególnie że czerwiec to już miesiąc wakacyjnych wyjazdów. Najważniejsze jest sprawdzenie prognoz pogody, jeśli wybieramy się na wczasy nad morze lub w góry, ponieważ jak wiadomo, pogoda w naszym kraju w tym miesiącu bywa często nieprzewidywalna.

Pierwsze czerwcowe dni zapowiadają się przyjemnie, ale wcale nie upalnie. W dzień na termometrze pojawi się od 21 do maksymalnie 24 stopni Celsjusza, do tego wystąpi sporo słońca i tylko niewielkie zachmurzenie. Mimo tego że nie będzie upałów, pogoda zapowiada się całkiem dobrze. Deszcz możliwy jest w 1oraz w 8 dniu miesiąca, ale będą to raczej opady o przelotnym charakterze. Wieczory i noce przyniosą umiarkowane temperatury, wynoszące od 11 do 13 stopni na plusie.

Połowa miesiąca nie przyniesie większych zmian pod względem aury. Będzie wtedy od 22 do 24 stopni Celsjusza, na ogół pogoda ma być słoneczna i pogodna, z niewielkim zachmurzeniem nieba. Synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu na 14 i 20 dzień miesiąca, ale raczej nie powinny one popsuć odczuwalnej pogody. Wieczory i noce w połowie czerwca przyniosą nadal od 11 do 13 stopni powyżej zera.

Najgorzej prezentuje się sama końcówka czerwca, czyli początek kalendarzowego lata. Będzie wtedy w dzień od 24 do 26 stopni powyżej zera, słońca pojawi się jednak w coraz mniejszej ilości, na niebo częściej wyjrzy zachmurzenie zwiastujące opady deszczu i pogorszenie pogody. Niestety, końcówka miesiąca będzie deszczowa i przez to nie jest najlepszym czasem na planowanie urlopu w kraju, lepszym pomysłem okaże się wyjazd za granicę. Prawie co dzień w kraju wystąpią opady deszczu o różnym stopniu nasilenia. Wieczorami i nocami na termometrach pojawi się od 12 do 14 stopni powyżej zera. Chyba lepiej poczekać z planowaniem wczasów do lipca, który ma być najpogodniejszym miesiącem w 2018 roku.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5