Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na grudzień 2017?
Jaki będzie grudzień 2017?

Grudzień ma być już ostatnim miesiącem tego roku. Możliwe, że jeszcze zatęsknimy za pogodą, jaką ze sobą przyniesie. Na pewno warto sięgać do prognoz oraz do tego, co ogółem na temat grudniowej pogody w tym roku mają do powiedzenia synoptycy.

Jaka będzie grudniowa pogoda?

Warto zatrzymać się na chwilę przy prognozach na ostatni miesiąc w roku. W tym roku ma być to wyjątkowo ciepły czas. Jedni będą z tego zadowoleni, inni chcieliby całkiem innej pogody, w końcu jest to okres rozpoczynający czas zimy.

Temperatura – temperatura powietrza ma być stosunkowo wysoka. Od 1 do nawet 7 stopni Celsjusza na plusie. W ciągu dnia nie będą się pojawiały przymrozki, a od 5 do 7 stopni powyżej zera ma być w najcieplejszym okresie grudnia, czyli podczas świąt. Wieczorami oraz nocami temperatura będzie się oczywiście obniżać, jednak wcale nie będzie bardzo zimo. Na termometrach pojawi się nie mniej niż 3 stopnie poniżej zera.

Nasłonecznienie – jeśli chodzi o słońce w grudniu będzie go nieco brakowało. Pamiętajmy jednak, że jest to sytuacja normalna ponieważ mamy wtedy rozpoczęcie zimy. Będzie około 10 słonecznych dni podczas tego miesiąca, w inne niestety ma być pochmurnie i całkiem bez przejaśnień. Dni będą krótkie, słońce ma wschodzić około 5:30, natomiast zachodzić najpóźniej około 17:40.

Opady deszczu –opady deszczu w grudniu nie będą duże. Deszcz pojawi się sporadycznie, w szczególności w okresie Świąt Bożego Narodzenia. Na dokładne prognozowanie ilości deszczowych dni trzeba będzie jeszcze poczekać – dokładniejsze prognozy pojawią się pewnie w okresie listopada. Na pewno trzeba przyznać, że w grudniu czeka nas jedynie deszcz – na występowanie opadów śniegu nie ma co liczyć.

Zamglenie – cechą charakterystyczną jesienno-zimowej aury będzie zamglenie. Opary mgły mogą się pojawiać w szczególności nad ranem oraz wieczorami. Trzeba będzie uważać, ponieważ mgła ma pogarszać warunki drogowe. Na pewno spowoduje znaczne ograniczenie widoczności, co ma znaczenie w szczególności dla kierowców.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u