Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na jesień 2017?
Jaka pogoda na jesień 2017?

Jesień jest specyficzną porą roku, która ta naprawdę przeplata nam bardzo różną pogodę - od ciepłych po chłodne, deszczowe, a nawet mroźne dni. Trzeba sprawdzić jakie prognozy na ten okres zapowiadają synoptycy, którzy dokładnie sprawdzają, jaka pogoda na całą jesień zapowiadana jest w naszym kraju. Na szczęście jesień nie będzie wcale najgorsza pod względem aury za oknami.

Temperatura – zacznijmy od sprawdzenia temperatury powietrza na jesień. Będzie ciepło, jeszcze w październiku temperatura powietrza może sięgać 20-22 stopni Celsjusza, w zależności od regionu kraju. W listopadzie temperatura nie spadnie poniżej 10 stopni na plusie, w grudniu nie powinno być mniej niż 0 stopni Celsjusza w dzień. Jedynie noce będą chłodniejsze, pierwsze przymrozki pojawią się wtedy po połowie listopada, a w grudniu mróz w nocy może sięgać 3-4 stopni poniżej zera. W tym czasie, pod koniec jesieni niejednokrotnie było już o wiele zimniej.

Nasłonecznienie – Ilość słońca na niebie w jesieni będzie zadowalająca. Wiele dni pełnych słońca będzie jeszcze w październiku, w listopadzie na niebo zacznie występować coraz większe zachmurzenie, jednak nadal promienie będą się przez nie przebijały. W grudniu słońca będzie najmniej, ale nie jest powiedziane że nie będzie go wcale. Mimo niskiej temperatury, będzie ono skutecznie ocieplało aurę panującą na zewnątrz. Trzeba jednak pamiętać o tym, że w jesieni dni są coraz krótsze, w samym listopadzie dzień robi się krótszy nawet o 1,5 godziny!

Opady deszczu – Jesień minie nam pod znakiem nieco deszczowej aury, szczególnie w październiku. Na szczęście już w listopadzie deszczu będzie znacznie mniej, a w grudniu opady zapowiadane są na ogół sporadycznie. Jeszcze w październiku może sporo padać, w listopadzie będą to głównie opady o przelotnym charakterze, które nie potrwają dłużej niż maksymalnie 3 dni.

Wiatr – jesienią przygotujmy się na mocny wiatr. Już w październiku doświadczyliśmy orkanu Ksawerego, przed nami także Orkan Ofelia. Sytuacja pogodowa może się nie poprawić również w listopadzie, kiedy porywy wiatru mogą być równie silne, w szczególności na północy kraju.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u