Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na lato 2018?
Jaka pogoda na lato 2018?

Lato 2018 zbliża się do nas dużymi krokami, warto już teraz sprawdzić jaką przyniesie pogodę i kiedy będzie najlepiej zaplanować swój urlop. Dane pogodowe o lecie 2018 już od pewnego czasu krążą w sieci, dlatego najwyższa pora aby się z nimi zapoznać. Dzięki temu dowiesz się, jaka pogoda zapowiadana jest na całe lato. Już teraz wiemy, ze pogoda zapowiadana przez synoptyków na ten czas jest naprawdę ładna i znacznie lepsza niż było to w lecie roku 2017.

Temperatura – pod względem temperatury powietrza letnia aura wcale nie prezentuje się źle. W czerwcu będzie od 22 do 26 stopni na plusie, lipiec przyniesie od 23 do nawet 30 stopni ciepła, sierpień bardzo podobnie, nawet do 30 stopni na plusie. Najbardziej upalna pogoda zapowiadana jest na 2 tygodnie w okresie przełomu lipca i sierpnia, wtedy też najlepiej zaplanować swój urlop, udana pogoda będzie właściwie gwarantowana.

Opady deszczu – opady deszczu to coś, co najbardziej spędza nam sen z powiek nawet w lecie, jednak w 2018 roku lato wcale nie będzie deszczowe. Końcówka czerwca przyniesie opady średnio co drugi dzień, w lipcu do 20 dnia miesiąca co jakiś czas popada (co kilka dni, zwykle przelotne opady), ale ogółem nie zepsuje nam to pogody. Pod względem opadów najlepiej prezentuje się jak na razie sierpień, podczas którego ma padać już tylko w okolicy 14 i 22 dnia miesiąca, chociaż zapewne będzie to zależało od regionu kraju, gdzie aura może być zmienna.

Nasłonecznienie – w lecie 2018 nie powinno nam brakować słońca, akurat tego synoptycy są pewni. Największe zachmurzenie zapowiadane jest pod koniec czerwca i będzie towarzyszyło opadom deszczu, w lipcu pochmurnych dni bez słońca nie będzie zbyt wiele. Najlepiej sytuacja znów ma się prezentować w sierpniu, podczas którego właściwie żaden dzień nie zapowiada się całkiem pochmurnie i bez przejaśnień słońca.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5