Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na lato 2018 nad morzem?
Jaka pogoda na lato 2018 nad morzem?

Nad morzem pogoda bywa zmienna, trzeba mieć to na uwadze planując wczasy w kraju. Jest tu bardziej wietrznie niż w innych regionach Polski, przez co odczuwalna temperatura jest nieco niższa od zapowiadanej. Podczas upalnych dni jednak wiatr się uspokaja, morze przyjemnie chłodzi plażowiczów, a pogoda jest całkiem udana, idealna na spędzenie wczasów. Warto jednak sprawdzić co o pogodzie na całe lato 2018 nad morzem mówią prognozy pogody.

W czerwcu temperatury mają być umiarkowane, do 26 stopni na plusie pod koniec miesiąca, jednak będzie jeszcze bardziej deszczowo niż w pozostałych częściach kraju, a do tego na pewno będzie mocniej wiało. Pojawi się też zachmurzenie, dlatego pogoda na planowanie wakacji nie jest zbyt udana - lepiej poczekać i zaplanować urlop nad Bałtykiem w okresie przyjemniejszych miesięcy lata, a te nad morzem przecież wkrótce się pojawią.

W lipcu nad morzem będzie od 21 do 27 stopni Celsjusza, ale z racji pojawiających się w sporej ilości w pełni słonecznych dni, będzie się wydawało iż jest cieplej niż pokazują to termometry. Najlepsza pogoda tak samo jak w innych regionach kraju, na Pomorzu zapanuje w ostatnim tygodniu lipca, będzie to najprzyjemniejszy czas pozbawiony opadów deszczu, To właśnie wtedy w okresie całego lipca najlepiej będzie zaplanować udany urlop nad Bałtykiem, można będzie mieć gwarancję najlepszej pogody.

Bez obaw, nad polskim morzem da się dobrze odpocząć również w sierpniu, gdy temperatury będą dochodziły do 28-29 stopni Celsjusza. Najbardziej gorącym okresem będzie pierwsze 10 dni sierpnia, to okres bardzo słoneczny, pozbawiony opadów deszczu i naprawdę przyjemny jeśli chodzi o pogodę. Kolejne sierpniowe dni przyniosą już lekkie ochłodzenie, dlatego nad morze powinni się udać wtedy turyści pragnący ładnej, jednak nie upalnej pogody. Warto dodać, że lato 2018 roku nad morzem będzie udane, tak ładnego i przyjemnego sezonu już dawno nie mieliśmy – oczywiście o ile prognozy się sprawdzą.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5