Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na listopad 2017?
Jaka pogoda na listopad 2017?

Prognozy pogody na jesień pokazują nam bardzo przyjemną aurę. Jak na razie pogoda nas nie zawodzi, chociaż na temperaturę przekraczającą 20 stopni na plusie nie ma co liczyć w tym roku. Listopad przyniesie znośną pogodę i jak na tę porę roku, będziemy mogli być z niej zadowoleni. Warto bliżej przyjrzeć się temu, co o listopadzie mówią synoptycy.

Listopad zapowiada się przyjemnie!

Powinniśmy cieszyć się z tak ciepłego listopada, ponieważ będą to ostatnie tak ciepłe dni w 2017 roku. Szczególnie sam początek tego miesiąca przyniesie bardzo fajną aurę, kiedy na termometrach może pojawiać się od 10 do 13 stopni powyżej zera. Z całą pewnością 1 i 2 dzień listopada zapowiadają się tak ładnie, akurat na Wszystkich Świętych i Zaduszki. W dalszych dniach miesiąca niestety, czeka nas ochłodzenie, jednak nie będzie to gwałtowne załamanie pogody. Termometry będą wskazywały nie mniej niż 3 stopnie powyżej zera na zakończenie tego miesiąca – przymrozki są natomiast zapowiadane, ale jedynie w nocy. Wtedy temperatura może spadać do maksymalnie -2 stopni Celsjusza.

Listopad – czy będzie słoneczny?

W listopadzie słońca zacznie powoli brakować, jednak nie znaczy to, że całkowicie go zabraknie. W szczególności słoneczny ma być początek miesiąca, po 10 dniu zacznie się powoli robić coraz bardziej pochmurnie. Dni słoneczne zaczną się przeplatać z tymi bardziej pochmurnymi. Na pewno z racji często wyglądającego na niebo słońca, odczuwalnie będzie nam się wydawało cieplej, niż wskażą termometry.

Opady deszczu w listopadzie

Listopad wcale nie okaże się miesiącem deszczowym, chociaż tego spodziewalibyśmy się po tej porze roku. Opady deszczu mają być na ogół umiarkowane. W chwili obecnej można powiedzieć, że na pewno ma padać 8, 17 i 31 dnia miesiąca. W dużej mierze opady zależą jednak od regionu kraju, dlatego warto sprawdzać prognozy dla poszczególnych części Polski. Na pewno nie będą to ulewne deszcze, tyle można z pewnością dodać.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u