Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na luty 2018?
Jaka pogoda na luty 2018?

Luty jest najkrótszym miesiącem w roku, dlatego mija nam bardzo szybko. Jest to okres kończący już zimową aurę, w końcu w marcu zazwyczaj przychodzą roztopy i znaczna poprawa pogody. Sprawdźmy więc, co ma nam przynosić luty w 2018 roku, czy będzie chłodny czy może jednak całkiem przyjemny i pogodny.

Temperatura powietrza w lutym – Zanim zaczniemy prognozowanie, trzeba sprawdzić temperaturę powietrza zapowiadaną na luty – jest to najważniejsza kwestia, jeśli chodzi o pogodę, mówi o ogólnej atmosferze jaka zapanuje w miesiącu. Synoptycy w lutym zapowiadają w dzień od -3 do nawet 3 stopni Celsjusza, co zależy od regionu kraju. Oczywiście najzimniej ma być w górach, gdzie również noce będą bardzo chłodne, spadek temperatury może wtedy sięgać nawet do -12 stopni Celsjusza. Najlepiej jest sprawdzać prognozy dla poszczególnych regionów, w których aura nieco się różni.

Nasłonecznienie w lutym – luty będzie znacznie pogodniejszym i bardziej słonecznym miesiącem niż choćby styczeń. Tak wynika z najnowszych prognoz synoptyków, którzy większe zachmurzenie nieba zapowiadają na2, 6, 8, 19, 21, 22, 23 i 24 luty. Inne dni pokażą nam liczne przejaśnienia, przez co również odczuwalna na zewnątrz temperatura powietrza może wydawać się nieco wyższa. Pamiętajmy jednak, że takiej pogodzie w lutym mogą towarzyszyć liczne mgły.

Opady deszczu i śniegu w lutym – ostatnią sprawą jakiej należy się przyjrzeć, są opady śniegu lub deszczu prognozowane na cały luty. Okazuje się, że w lutym śniegu jeszcze nie powinno zabraknąć,opady mogą się regularnie pojawiać w całym kraju, a najwięcej będzie ich w górach. Opady będą nasilone szczególnie w nocy, gdy temperatury mają być najniższe. Mogą również występować przelotne opady deszczu, które przy temperaturze oscylującej w okolicy 0 stopni, będą przymarzały. Nie jest to dla nas najlepsza nowina, szczególnie że warunki drogowej okażą się wtedy niekorzystne, ale na taką pogodę w lutym też trzeba być przygotowanym.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u