Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na październik 2017?
Jaka pogoda na październik 2017?

Co z tym październikiem? Kiedy przyjdzie poprawa pogody i jak długo utrzyma się ciepła aura? To słowa, które synoptycy słyszą coraz częściej. Na szczęście mamy dobre prognozy pogody, opracowywane przez doświadczonych synoptyków. Oni doskonale wiedzą, co przyniesie nam dalsza część października i na jaką pogodę można będzie się przygotować. Dlaczego nie mamy do tych prognoz sięgać?

Październik w 2017 roku okazuje się bardzo specyficznym miesiącem. Przecież w poprzednich latach ten okres był jeszcze nie raz bardzo ciepłym i przyjemnym okresem przynoszącym polską, złotą jesień. W tym roku jest całkiem inaczej. Pierwsza połowa października jest smutnym, szarym i bardzo zimnym okresem. Tak naprawdę gdzieniegdzie w Polsce już pojawiały się pierwsze nocne przymrozki. Mamy bardzo chłodną, deszczową aurę oraz często występujące opady deszczu. Na szczęście według zapowiedzi synoptyków, taka aura właśnie się kończy. Od 14 października do Polski nadejdzie ocieplenie, w przeciągu tygodnia temperatura powietrza ma sięgać nawet 21 stopni na plusie. Będzie wtedy bardzo słoneczne, opady deszczu i zachmurzenie jak na razie mają całkowicie ustąpić.

Załamanie pogody znów nadejdzie, co do tego nie ma się co łudzić. Chłód znów rozpocznie się po 20 dniu miesiąca, jednak nie będzie już tak bardzo dotkliwy. Na termometrach pojawi się od 10 do 16 stopni na plusie w dzień, a do tego nadal będzie słonecznie, chociaż chmury pojawią się na niebie w coraz większych ilościach. Nie będzie na pewno tak zimno i nieprzyjemnie jak na początku października, a do tego synoptycy nie zapowiadają tak mocnych porywów wiatru. Jeśli chodzi o deszcz, to wystąpi on między 21 a 24 października – nie będą to mocne opady, ale mżawka może nam towarzyszyć nawet przez cały dzień. Zakończenie miesiąca będzie raczej przyjemne, przynosząc jesień taką, jak powinna wyglądać. Również prognozy na rozpoczęcie listopada mogą nas nastrajać optymistycznie, ale zobaczymy jeszcze na ile się sprawdzą.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u