Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na sierpień 2018?
Jaka pogoda na sierpień 2018?

Sierpień to miesiąc wakacyjny, podczas którego nie powinno zabraknąć słońca i udanej pogody. Jest to czas urlopów, spędzanych zarówno w kraju jak i za granicą – jeśli ktoś w sierpniu ma zamiar planować wakacje w kraju to dobrze byłoby wcześniej sięgnąć do prognoz pogody na cały ten miesiąc. Dzięki temu będziemy wiedzieli, kiedy pogoda ma być najbardziej korzystna.

Najładniejsza pogoda zapowiadana jest na pierwszy tydzień sierpnia. W tym czasie w Polsce będzie gościła fala upałów, obecna od końca lipca. Będzie wtedy od 25 do nawet 30 stopni Celsjusza, a do tego nie zabraknie słońca, zachmurzenie okaże się bardzo ograniczone. Jest to najlepszy czas na planowanie sierpniowego urlopu, szczególnie że nie zagrożą nam również opady deszczu. Wieczory i noce przyniosą nawet do 17-18 stopni powyżej zera.

W połowie miesiąca na pewno nie będzie już tak gorąco, jednak mimo to okaże się nadal przyjemnie. I nadal będzie to okres sprzyjający wakacyjnemu wypoczynkowi W dzień synoptycy zapowiadają w kraju od 23 do 26 stopni Celsjusza i nadal będzie słonecznie, chociaż już wtedy pojawi się nieco więcej zachmurzenia. Mimo wszystko pogoda nadal będzie dla nas korzystna, natomiast opady deszczu mogą się pojawić 14 sierpnia. Wieczory i noce w tym czasie nadal mają być ciepłe, z temperaturą powietrza wynoszącą od 14 do 15 stopni na plusie.

Dobrze byłoby sprawdzić jeszcze prognozę, która dotyczy samego końca sierpnia – ten okres zwiastuje pogodę, podczas której temperatura ma wynosić od 23 do 26 stopni Celsjusza. Będą wtedy jeszcze liczne dni pełne słońca, ale na niebie da się zauważyć już nieco większe zachmurzenie, w końcu wakacje będą miały się ku końcowi. Niewielkie opady deszczu synoptycy zapowiadają na 22 sierpnia, natomiast wieczory i noce tego okresu przyniosą od 12 do 14 stopni powyżej zera. Niestety, we wrześniu już tak ciepło nie będzie. Szczególnie w nocy.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5