Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na styczeń 2018?
Jaka pogoda na styczeń 2018?

Styczeń to pierwszy miesiąc każdego roku, zazwyczaj kojarzy nam się z atakiem zimy i sporymi opadami śniegu. Czy jednak w 2018 roku ma właśnie tak wyglądać, a może przyniesie nam jakąś pogodową niespodziankę? Po tym miesiącu można się spodziewać wszystkiego, dlatego najlepiej jest sprawdzać prognozy.

Styczeń – jaki będzie w 2018?

Warto sprawdzą prognozy, aby wiedzieć co ma przynosić nam pogoda i na jaką aurę się szykować. W styczniu może panować zarówno spory mróz jak i wiosenna aura, dlatego nawet synoptycy nie raz nie wiedzą, czego się spodziewać.

Temperatura

Najbardziej istotną kwestią jest sprawa temperatury, jaka zapanuje w styczniu 2018 roku. Będzie stosunkowo ciepło jak na tę porę roku – synoptycy w zależności od regionu zapowiadają od 3 do -5 stopni Celsjusza w dzień. Temperatura będzie więc bardzo przyjemna jak na pełnię zimy i wcale nie przyniesie siarczystych mrozów. Jedynie wieczorami oraz nocami temperatura ma jeszcze mocniej spadać, może sięgać miejscami nawet 12 stopni na minusie, ale to i tak nie jest siarczysty mróz, jaki bywał już o tej porze roku nie raz.

Nasłonecznienie

Niestety, ilość słońca w styczniu nie będzie dla nas zadowalająca. Średnio do 8 dnia tego miesiąca będzie słonecznie, na niebo mimo niewielkiego zachmurzenia będą ciągle wyglądały miłe dla nas promienie słońca, jednak między 9 a 22 dniem stycznia właściwie nie będzie przejaśnień. Na niebie ma dominować gruba warstwa chmur, co odczuwalnie obniży nam temperaturę, dodatkowo mogą pojawiać się lokalne mgły, przez co warunki będą raczej niekorzystne.

Opady deszczu i śniegu

Synoptycy jakiś czas temu zapowiadali, że styczeń będzie miesiącem w którym w Polsce pojawią się opady śniegu. Oczywiście dotyczy to dni, podczas których będziemy mieli do czynienia z minusowymi temperaturami powietrza. Opady śniegu mogą pojawiać się zarówno podczas dnia jak i zimnych nocy. Może również padać śnieg i prawdopodobnie będzie on przymarzał, sprawiając że warunki będą niekorzystne, szczególnie na drogach. Po prostu trzeba będzie uważać!

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u