Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaka pogoda na wakacje 2018?
Jaka pogoda na wakacje w 2018 roku?

Coraz częściej myślimy o wakacjach w 2018 roku, mając już dość szarej i ponurej pogody za oknami. Warto sięgnąć do prognoz zapowiadających pogodę na okres nadchodzących wakacji, szczególnie jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie zaplanować swój urlop i jaki termin najlepiej będzie wybrać na wypoczynek.

Koniec czerwca

Jeśli planujesz wakacje w Polsce na koniec czerwca, to lepiej zmień termin wypoczynku. Będzie to okres podczas którego temperatury będą ledwo przekraczały 20 stopni na plusie, a do tego ma występować naprawdę sporo opadów deszczu. Pogoda na pewno nie będzie pod koniec miesiąca sprzyjała wypoczynkowi w kraju, okaże się mało wakacyjna, a nawet mało letnia.

Lipiec

Najlepszym okresem na planowanie urlopu na wakacje będzie lipiec. Najwyższe temperatury zapowiadane są na II połowę miesiąca, ale również w pierwszej połowie lipca słupki rtęci maja przekraczać 30 stopni na plusie. W I połowie lipca pojawi się jednak sporo opadów, które po 15 dniu miesiąca ustąpią lub będą się pojawiały w przelotnej formie. Taka pogoda ma obowiązywać w całym kraju, dlatego jeśli jeszcze się wahasz nad planowaniem urlopu, rezerwuj go właśnie na lipiec.

Sierpień

Sierpień to okres kończący już wakacje. Jest to ostatni czas na planowanie wypoczynku, jeśli myślisz o wyjeździe w sierpniu to wybierz najcieplejszy okres, czyli jego pierwsze 10 dni, gdy temperatury mają przekraczać jeszcze 28-30 stopni ciepła. W II połowie miesiąca ma być już znacznie chłodniej, do tego często mają się pojawiać przelotne opady deszczu. Pamiętajmy, że również noce po 15 sierpnia robią się w Polsce coraz chłodniejsze.

Podsumowanie

Jak na razie powyższe dane pogodowe są dość ogólnikowe, ponieważ od wakacji 2018 dzieli nas naprawdę sporo czasu. W miarę możliwości synoptycy będą te informacje na bieżąco aktualizować, gdy tylko poznają nowe szczegóły. Jak na razie podają ogólniki, na podstawie których już teraz można jednak wybrać najlepszy czas na planowanie urlopu w Polsce.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5