Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Jaki pogoda na lato 2018 w Hiszpanii?




Jaka pogoda na lato 2018 w Hiszpanii

Hiszpania, jak i również cały Półwysep Iberyjski, jest coraz chętniej odwiedzany przez turystów. Chodzi przede wszystkim o wspaniały klimat panujący tutaj przez cały sezon wakacyjny.

Co ciekawe, średnie temperatury w całej Hiszpanie mają całkiem zróżnicowany przebieg. Na przykład w okolicach Katalonii, czyli północnej części Hiszpanii, średnie temperatury będą wahały się w okolicach 28 stopni Celsjusza. Tutaj również można oczekiwać bardzo ciepłej kąpieli w morzu. Średnia temperatura wody w lipcu będzie wynosiła około 22 stopnie Celsjusza. Natomiast w sierpniu podskoczy nawet o 2 stopnie Celsjusza.

Nieco niższe, średnie temperatury będzie można obserwować w okolic Gran Canaria. Tam termometry będą wskazywały na wartości sięgające nawet 25-26 stopnie Celsjusza. Natomiast w okolicach La Palma, termometry średnio mają wskazywać od 23 do 24 stopni Celsjusza. W związku z tym, każdy ma prawo wybrać sobie odpowiedni region Hiszpanii, w którym będzie czuł się najlepiej.

Może woli ktoś spędzać wolne w środku lądu, a może jednak zdecyduje się na wybrzeże morskie. W końcu, od połowy Hiszpania jest wykończona morskim brzegiem.

Jeśli chodzi o opady, to raczej nie ma się czego obawiać. Chociażby z tego powodu, że panuje tutaj klimat śródziemnomorski, wyróżniający się niewielką ilością opadów. Dlatego wczasy w Hiszpanii mogą być świetnym pomysłem.

 

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u