Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy pierwszy śnieg 2017?
Kiedy pierwszy śnieg 2017?

Jak na razie nie myślimy za wiele o zimie, ale według synoptyków to najlepszy czas na zapoznawanie się z prognozami pogody. Warto przecież wiedzieć, kiedy spodziewać się pierwszych mrozów i opadów śniegu w 2017 roku i ogólnie jaka aura ma panować pod koniec roku. Zanim się obejrzymy lato szybko nam minie, ustępując miejsca jesieni. Przecież już wtedy mogą pojawić się pierwsze opady białego puchu!

Ciężko jest jak na razie prognozować, ponieważ dysponujemy długoterminowymi danymi. Dodatkowo zmagamy się z globalnym ociepleniem, które coraz wyraźniej ingeruje w nasz klimat. Mamy znacznie cieplejsze zimy, które zlewają się z jesienią oraz z wiosną, nie ma między nimi wyraźnej granicy. W tym roku prawdopodobnie czeka nas taka sytuacja.

W ostatnich latach pierwsze opady śniegu występowały w górach nawet w okresie września-października. To akurat nie jest dla nas niczym dziwnym, ponieważ opady pojawiały się w wyższych partiach gór, a nie w dolinkach czy w miastach. Jeśli chodzi natomiast o opady śniegu które utrzymają się na ulicach to możemy się ich nie doczekać w 2017 roku. Wszystko wskazuje na to, że temperatury powietrza na to nie pozwolą – do końca grudnia przymrozki w nocy będą występowały sporadycznie, a w dzień ma być nawet kilka stopni na plusie. Przy takiej pogodzie ciężko mówić o opadach śniegu…

Pogoda do końca tego roku ma przypominać jesienno-zimową. Wyjątkowo ciepłe mają być miedzy innymi Święta Bożego Narodzenia i pozostaje nam się z tym pogodzić. Może akurat do naszego kraju zawitają anomalia pogodowe i prognozy się nie sprawdzą – może pojawić się przelotny śnieg, który ulegnie stopieniu. Tego synoptycy wcale nie wykluczają, jednak takie zjawiska ciężko jest prognozować kilka miesięcy wcześniej. Trzeba się jednak przygotować na możliwy brak śniegu w 2017 roku – jest to niedobra wiadomość zarówno dla narciarzy jak i dla właścicieli wyciągów, którzy mogą na tym tracić spore pieniądze. 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u