Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy pierwszy śnieg 2018?
Kiedy spadnie pierwszy śnieg w zimie 2018?

Ostatnie zimy dają nam bardzo zmienne temperatury powietrza i tak jest na obszarze całego kraju. Właściwie to nie wiadomo, czego spodziewać się po pogodzie. Nawet prognozy synoptyków nie są do końca sprawdzalne, szczególnie jeśli chodzi o temperatury i opady śniegu. Na pewno dane te byłyby dokładniejsze już bliżej 2018 roku. Mimo wszystko sprawdźmy, kiedy spadnie pierwszy śnieg w 2018 roku.

Pogoda w nadchodzącej zimie będzie po prostu dziwna – raz okaże się zimno, kolejnego dnia możemy za oknami przywitać wiosnę. Ciężko jest przewidywać jaka aura wystąpi z dnia na dzień. Jeśli jednak sprawdzimy prognozy pogody na początek 2018 roku, to minusowe temperatury w dzień oraz w nocy będą się pojawiały od około połowy stycznia. Spadek temperatury będzie wtedy zależał od regionu – nie będzie na pewno więcej niż 10 stopni mrozu, a średni od 3-6 stopni poniżej zera. Taka aura ma utrzymywać się już do końca miesiąca.

Najprawdopodobniej już w styczniu pojawią się pierwsze opady śniegu i wcale nie wiadomo, czy nie będą to pierwsze opady tej zimy! Grudzień ma być bowiem wyjątkowo ciepły i pogodny, z temperaturą sięgającą nawet 7 stopni na plusie i z niewielkimi nocnymi przymrozkami. Przy takiej pogodzie nawet nie ma mowy o śniegu. Co innego styczeń, który przyniesie ochłodzenie – nie pojawi się siarczysty mróz, ale wystarczy aby spadł śnieg.

Nie wiadomo jak długo będzie utrzymywał się śnieg, oraz czy opady pojawią się w dzień czy w nocy. To okaże się dopiero bliżej stycznia 2018. Pamiętajmy jednak, że w zeszłym roku nie mieliśmy w kraju zbyt wiele śniegu i w tym roku może nas czekać powtórka, o ile prognozy się sprawdzą. Na pewno nie wzbudzi to zadowolenia wśród narciarzy, którzy śniegu ponownie będą musieli szukać w górach. Ciężko jest bowiem już teraz zapowiadać pogodę na początek 2018 roku, ale mimo wszystko warto poznać te wstępne dane.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u