Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy pierwszy śnieg zima 2018?
Kiedy pierwwszy śnieg w zimie 2018?

Zima 2018 jest jeszcze daleko przed nami. Cieszymy się ciepłymi dniami lata, ale niestety to co dobre szybko minie, już za 1,5 miesiąca zacznie się robić coraz chłodniej. Warto sięgać do prognoz pogody na okres zimy, dzięki czemu dowiemy się czy spadnie śnieg w zimie 2018 i jeśli tak, to kiedy taka sytuacja będzie miała miejsce. Synoptycy przygotowali wstępne dane odnośnie tego tematu.

Zima 2018 będzie na pewno chłodniejsza od pierwszych zimowych miesięcy, które nadejdą do kraju pod koniec 2017 roku. Ten czas będzie ciepły i z całą pewnością nie będzie związany z występowaniem w Polsce opadów śniegu. Inna sytuacja nadejdzie do kraju dopiero od stycznia 2018, a najprawdopodobniej od połowy miesiąca. W tym okresie nastąpią pierwsze spadki temperatury poniżej zera w dzień jak i w nocy, dzięki czemu będzie istniała możliwość pojawienia się opadów śniegu. Taka sytuacja ma się utrzymywać również w lutym.

Nie będzie można precyzyjnie powiedzieć, czy będą to akurat pierwsze opady śniegu w 2018 roku, ponieważ aura bywa bardzo zmienna, a nasz kraj jest przecież sporych rozmiarów. To co dzieje się nad morzem, nie zawsze dotyczy terenów górskich położonych na południu. Śnieg w górach może padać już w pierwszych dniach stycznia i właściwie jest pewnym, że na tym terenie będzie zalegał już od kilku miesięcy. W innych regionach może się nie pojawiać akurat w tym terminie.

Podsumowując – najprawdopodobniej opady śniegu w Polsce zaczną pojawiać się w okolicy połowy miesiąca, utrzymując się aż po jego zakończenie. Bardzo możliwe, że śnieg utrzyma się dłużej i dzięki temu uda nam się pojeździć na nartach. Trzeba jednak na bieżąco śledzić prognozy pogody, które powiedzą wiele na temat pogody, bliżej konkretnego terminu – dziś są to niestety dość uogólnione dane, ale na ich podstawie można czynić wstępne plany na okres zimy 2018 roku.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u