Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2017?
Kiedy spadnie pierwszy śnieg 2017?

Obecnie jesteśmy już w okresie, w którym opady śniegu są możliwe praktycznie w każdej chwili. Pogoda jest jednak bardzo zmienna, raz przynosi już przymrozki, innym razem mamy słoneczną i piękną pogodę. W takich warunkach rodzi się pytanie, kiedy będziemy mogli się spodziewać opadów śniegu, pierwszych w 2017 roku? Czy na ten temat wiedzą coś synoptycy?

Tak, synoptycy już wiedzą nieco o temacie opadów śniegu, ale mówią że ciężko jest je prognozować w prognozach długoterminowych. Najlepiej jest sprawdzać prognozy z tygodnia na tydzień. Tak naprawdę to pierwsze opady śniegu w 2017 roku już mieliśmy, w sierpniu spadł śnieg w górach, a sam początek listopada przyniósł białe ulice w Zakopanym i u podnóża Tatr. Chodzi nam jednak o coś innego, mianowicie o pierwsze regularne opady, które już na stałe przyniosą śnieg. Czy pojawią się one w 2017?

Tak naprawdę synoptycy zapowiadają, że tego roku końcówka jesieni oraz zima mają być wyjątkowo ciepłym okresem. Już listopad będzie cieplejszy od tego, co przyniesie nam samo zakończenie grudnia. Możliwy będzie spadek temperatury powietrza poniżej zera, jednak tylko w nocy. W dzień tak niskich temperatur na ogół nie będzie. Jak wiadomo, opady śniegu potrzebują niskiej temperatury powietrza poniżej zera, ale powinna się ona utrzymywać dłużej niż kilka godzin. O to będzie jak na razie bardzo ciężko.

Z powyższych danych pogodowych wynika, że o opady śniegu w 2017 roku będzie bardzo ciężko. Pewnie pojawią się one w górach, ale inne regiony będą na pewno bez śniegu. Możliwe, że przelotne opady wystąpią w grudniu 2017 roku szczególnie w nocy, jednak śnieg utrzyma się maksymalnie kilka godzin i ulegnie stopieniu zapewne już nad ranem, gdy temperatura powietrza zacznie się podnosić. Synoptycy pierwsze regularne opady śniegu prognozują, jednak dopiero w połowie stycznia w 2018 roku. Nam pozostaje uzbroić się w cierpliwość i czekać na nadejście śniegu.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5