Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Listopad 2017 pogoda?
Jaka pogoda na listopad 2017?

Jaki będzie tegoroczny listopad? Jest to okres, który rozpocznie się już za 2 tygodnie. Jak na razie znamy wstępne prognozy na ten czas, ale przecież w końcu trzeba się zapoznać z dokładniejszymi danymi. Te są dostępne w sieci, ale pamiętajmy aby wzorować się tylko na sprawdzonych danych! Poniższe prognozy na pewno spełnią państwa oczekiwania i powiedzą, jaka pogoda ma panować w listopadzie 2017.

Jaki właściwie ma być listopad?

Listopad to czas kojarzący nam się ze spadającymi z drzew liśćmi, coraz chłodniejszą pogodą, częstymi opadami deszczu. Niestety, taka aura nie nastraja nas zbyt optymistycznie. Czy w tym roku pogoda szykuje nam w listopadzie jakieś niespodzianki? Na pewno wolelibyśmy uniknąć anomalii pogodowych, ale na szczęście synoptycy takich zjawisk nie zapowiadają.

Otóż tegoroczny listopad nie prezentuje się najgorzej pod względem pogody. Będzie stosunkowo ciepło – na termometrach zagości nie mniej niż 3 stopi na plusie, a jeszcze na początku miesiąca słupki rtęci mają dochodzić do 13 stopni powyżej zera. Jak na jesienną pogodę, wcale nie będzie źle. W tym samym czasie w poprzednich latach nie raz bywało już znacznie chłodniej.

Jeśli chodzi o nasłonecznienie, na to również nie będziemy narzekali. Słońca będzie pod dostatkiem, szczególnie do połowy miesiąca. Później pojawi się więcej zachmurzenia, ale mimo wszystko systematycznie słońce ma przebijać się zza chmur. Na pewno spowoduje to, że odczuwalnie będzie nam się wydawało że jest cieplej niż w rzeczywistości pokaże termometr.

Opady deszczu w listopadzie również nie będą nas zbyt często straszyć. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się prawdziwą, złotą jesienią. Kiedy pojawi się deszcz, wiele zależy od regionu kraju. Wstępnie można powiedzieć, że opadów trzeba się wystrzegać w okolicy 7, 9 i 31 dnia miesiąca. Nie jest jednak powiedziane, że opady nie pojawią się częściej, również w innych datach. Trzeba bowiem sprawdzać prognozy już konkretne dla danych regionów kraju.   

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u