Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Listopad 2017 pogoda w Polsce?
Listopad 2017 – jaka pogoda w Polsce?

Listopad jest typowo jesiennym miesiącem. Widać wtedy, że dzień znacznie się skraca, noc trwa dłużej. Niestety, taka pogoda przysparza niektórym jesiennej depresji, szczególnie jeśli jest chłodno, szaro i deszczowo. Niestety, taka pogoda bardzo często pojawia się w listopadzie, ale w tym roku może akurat będziemy mieć nieco przyjemniejszą aurę w kraju. Trzeba sprawdzić prognozy na ten miesiąc.

Jaki będzie cały listopad?

Temperatura – prognozy na listopad mogą nas nastrajać dość optymistycznie, ponieważ pogoda nie zapowiada się wcale źle. Temperatura powietrza ma być stosunkowo wysoka – w dzień będzie sięgała od 3 do 10 stopni Celsjusza w dzień, oczywiście najcieplejszy będzie sam początek tego miesiąca. Jeśli chodzi o temperaturę powietrza w nocy to na termometrach można będzie zauważyć pierwsze przymrozki sięgające nie więcej niż 1-2 stopnie poniżej zera. Będą jednak noce, podczas których pojawi się jeszcze nawet 4-5 stopni na plusie.

Nasłonecznienie – nasłonecznienie jak na listopad będzie jeszcze dość wysokie, chociaż zachmurzenie również będzie występowało. Dni słoneczne mają przeplatać się z pochmurnymi, ale taki jest już urok jesieni. W listopadzie słońce będzie wschodziło między godziną 6:30 a 7:20, a zachodzić ma od 16:06 do 15:28 – w przeciągu zaledwie jednego miesiąca dzień skróci się nawet o 2 godziny!

Opady deszczu – Opady deszczu są jedną z najważniejszych kwestii jesiennej pogody. Synoptycy zapowiadają, że listopad będzie mniej deszczowy niż październik. Jak na razie opady deszczu prognozowane są na 7, 8, 17 i 30 listopada. Oczywiście te prognozy jeszcze będą weryfikowane, ponieważ opady deszczu w okresie jesieni lubią nas zaskakiwać, co nie zawsze jest przyjemne, szczególnie przy niskich temperaturach za oknami.

Zamglenie – kierowcy powinni przygotować się na zamglenie, które w listopadzie może bardzo często pojawiać się nad ranem, wieczorami oraz w nocy. Wynika to z wysokiej wilgotności powietrza. Widoczność może być ograniczona nawet do kilkunastu metrów, dlatego w takich warunkach lepiej będzie ściągnąć nogę z gazu!

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u