Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Marzec 2018 pogoda?
Marzec 2018 pogoda

Marzec to miesiąc, który przynosi nam wiosenną pogodę i coraz wyższe temperatury powietrza. Już teraz jesteśmy ciekawi, co ma ze sobą przynosić w 2018 roku, czy będzie to przyjemna atmosfera czy może zaskoczy nas prawdziwie zimową aurą? Warto sprawdzić!

Marzec pod względem temperatury – Zawsze zaczynając rozmowy o planowanej pogodzie należy przekazywać informacje o zapowiadanej temperaturze powietrza, jest to bowiem najistotniejszy czynnik kształtujący pogodę. W marcu synoptycy w ciągu dnia zapowiadają raczej plusowe temperatury – średnio będzie od 4 do nawet 12 stopni na plusie! Oczywiście zapowiadane temperatury zależą w dużej mierze od regionu kraju, mogą być bowiem zmienne. Również wieczory i noce nie zwiastują już nadejścia dużych mrozów, będzie od -1 do 2 stopni Celsjusza.

Marzec pod względem nasłonecznienia – druga równie istotna kwestia to sprawa ilości słonecznych dni, które również mają duży wpływ na pogodę. Im więcej słońca, tym wyższa wydaje się bowiem odczuwalna atmosfera. W marcu na szczęście słońca w marcu 2018 nam nie zabraknie, jak na razie synoptycy zapowiadają dominację przejaśnień, natomiast zachmurzenie pojawi się na pewno 3, 15, 21 i 22 dnia miesiąca. W inne dni zapowiadane jest tylko niewielkie zachmurzenie, które wcale nie powinno mieć negatywnego wpływu na ogólną pogodę, chociaż w poszczególnych regionach Polski pogoda może się nieco różnić od zapowiadanej.

Marzec pod względem opadów – istotna kwestia jest również taka, ile i jakich opadów pojawi się w marcu. Co ciekawe, na ten wiosenny miesiąc synoptycy mają dla nas dobre wieści, oczywiście na śnieg będzie już za ciepło, chociaż jeszcze ostatnie opady zapewne będą występowały w górach i tam wyciągi powinny działać do końca miesiąca. W innych regionach Polski będzie tylko padał deszcz, który w poszczególne noce może przymarzać. Okazuje się jednak, że jak na wiosenny miesiąc, tych opadów wcale nie szykuje się zbyt wiele, będą pojawiały się one w bardzo umiarkowanej ilości i to nas niezmiernie cieszy.

 

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5