Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Październik 2017 pogoda?
Jaka pogoda na październik 2017?

Październik już się rozpoczął i coraz częściej sięgamy do prognoz na ten okres. Przed nami jest jeszcze 1/3 tego miesiąca, dlatego warto wiedzieć jaka będzie pogoda. Ostatnio aura nie jest dla nas zbyt korzystna, mamy bardzo nieprzyjemną pogodę, często pada deszcz, pojawiają się mgły i ogólnie temperatura powietrza jest niska. Co będzie z pogodą na dalszą część października 2017?

Trzeba sięgać do prognoz opracowywanych przez synoptyków, którzy wiele wiedzą na temat pogody i tego, jaka jest ona planowana w kolejnych dniach. Akurat na październik prognozy są już dokładnie przygotowane. Synoptycy mają bardzo dobrą wiadomość na kolejne dni, ponieważ w okresie po 10 października aż do 21 dnia miesiąca czeka nas znaczne ocieplenie. Po chłodnych i mokrych dniach nadejdzie temperatura sięgająca powyżej 20 stopni na plusie, a do tego będzie bardzo słonecznie. Opady deszczu mogą się pojawiać, ale jeśli już to wyłącznie przelotnie. Wiatr wiejący z prędkością od 8 do 24 km/h nie będzie zagrażał liniom elektrycznym, nie będzie również połamanych drzew i zerwanych dachów, ponieważ orkan Ksawery już do nas nie powróci. Wieczorem i w nocy temperatura powietrza ma sięgać nawet 7 stopni na plusie.

Chłodniej będzie na pewno po 20 października, dlatego cieszmy się z tych ciepłych dni, zanim się zakończą. Na zakończenie miesiąca synoptycy prognozują od 10 do 16 stopni na plusie, więc nadal nie będzie najgorzej, mogło być znacznie chłodniej. Oczywiście będzie nadal słonecznie, ale powoli na niebie zacznie się gromadzić więcej chmur, a do tego wystąpią opady deszczu, szczególnie między 21 a 24 dniem miesiąca. Cieplej już na pewno nie będzie, także wieczorami i nocami temperatura zacznie się coraz mocniej obniżać, przynosząc od 2 do 6 stopni powyżej zera. Możemy ufać tym prognozom, pokazują sprawdzone dane i zostały opracowane przez doświadczonych synoptyków. Odsyłam również do prognoz na listopad, również dostępnych już teraz.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u