Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Październik 2017 pogoda w Polsce?
Październik 2017 pogoda

Mamy październik, który przywitał nas chłodną pogodą, sporą ilością opadów deszczu i ogółem niezbyt przyjemną pogodą. Jaki będzie ten miesiąc już do końca jego trwania? Czy przyniesie jakąś zmianę temperatury i ogólnej aury panującej na zewnątrz? Te informacje na pewno warto sprawdzić, szczególnie że wymaga to od nas zaledwie chwili wolnego czasu. Zobaczmy więc, co mówią prognozy na październik.

Jaki będzie ten miesiąc?

Słoneczny – na pewno do połowy października liczba dni słonecznych będzie ograniczona, jednak od 13-14 dnia miesiąca zobaczymy gwałtowną poprawę pogody. O pochmurnych i chłodnych dniach będzie można zapomnieć, zrobi się naprawdę ciepło, a dodatkowo do 21 dnia miesiąca bardzo słonecznie. Zachmurzenie ma być właściwie niezauważalne, co dzień słońce będzie bardzo mocno świeciło, odczuwalnie podwyższając temperaturę powietrza.

Ciepły – jak na razie tego nie odczuwamy, ale przed nami poprawa temperatury, która może sięgać nawet 20-21 stopni powyżej zera! Po 20 dniu miesiąca czeka nas znów ochłodzenie, temperatura spadnie do 10-16 stopni na plusie. Mimo wszystko nie będzie tak przeraźliwie zimno, jak na początku miesiąca. Również noce nieco się ocieplą, będzie wtedy od 2 do nawet 8 stopni na plusie.

Deszczowy – na pewno pierwsza połowa października zapowiadana jest deszczowo, czego jeszcze doświadczamy. Było wiele bardzo pochmurnych dni z opadami deszczu, które zwykle nie były nasilone, ale skutecznie psuły pogodę przez cały dzień. Po 14 października na szczęście pogoda się poprawi, będzie o wiele mniej padało, na opady trzeba się przygotować dopiero między 21 a 24 dniem miesiąca. Reszta dni będzie sucha, okres opadów deszczu jak na razie się zakończy.

Wietrzny – początek października przyniósł nam bardzo mocno wiejące wiatry i orkan Ksawery. Na szczęście ten czas jest już za nami, po połowie miesiąca nie będzie mocno wiało – porywy mogą sięgać od 8 do 24 km/h co jest już całkiem normalną sytuacją i na pewno nie będzie zerwanych dachów, linii wysokiego napięcia czy powalonych drzew. Jak na razie pogoda w październiku będzie się poprawiać i nie czeka nas już załamanie aury, przynajmniej do listopada.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u