Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na Wigilię 2017?
Pogoda na Wigilię 2017

Wigilia to święto, które stale przypada na 24 grudnia, rozpoczynając radosny okres Świąt Bożego Narodzenia. Zasiadamy wtedy do świątecznie zastawionego stołu wraz z rodziną, czekając aż na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka, oczywiście w zgodzie z polską tradycją. Ważną dla nas kwestią jest również pogoda zapowiadana w kraju w ten dzień i wieczór, dlatego warto sięgać do prognoz już teraz, aby poznać prognozy na 24 grudnia 2017.

Wigilia w Polsce zapowiada się w tym roku bardzo ciepło, ale to już chyba nikogo nie zdziwi. W ostatnich latach mamy odczuwalny wzrost temperatury powietrza w zimie, mrozy przychodzą na kilka lub kilkanaście dni i często brakuje też opadów śniegu. W tym roku w zależności od regionu kraju, w Wigilię na termometrach pojawi się od 4 do 6 stopni na plusie. Największa ilość polskich regionów będzie cieszyła się około 5 stopniami na plusie. Słońce pojawi się na południu kraju, natomiast od centrum aż po regiony wybrzeża Bałtyku zachmurzenie będzie przykrywało całe niebo. W Wigilię 24 grudnia synoptycy nie zapowiadają w Polsce występowania opadów deszczu.

Wieczorem oraz w nocy można spodziewać się nieznacznego obniżenia temperatury, do 0-1 stopnia Celsjusza. Przymrozki mogą pojawiać się w okolicy Tatr, Sudetów czy Bieszczad. W regionach nie położonych w bezpośrednim sąsiedztwie terenów górzystych nie pojawią się jednak przymrozki. Nie ma co liczyć na to, że przy takiej pogodzie Wigilia będzie śnieżna. Wręcz przeciwnie – będzie zbyt ciepło na wystąpienie opadów śniegu i to w całym kraju. Jedynym wyjściem z sytuacji byłby wyjazd w góry, tam śnieg na pewno będzie zalegał 24 grudnia, ale nie każdy może sobie na to pozwolić. Mimo wszystko w Wigilię przyjemnie będzie się szło na Pasterkę i na pewno wtedy nie zmarzniemy. Trzeba doszukiwać się plusów takiej pogody szczególnie, że kolejne dni po Wigilii mają być jeszcze cieplejsze i również bez śniegu.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u