Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na ferie 2018?
Pogoda na ferie 2018

Na ferie zimowe w 2018 roku dzieci czekają już z utęsknieniem i liczą na to, że pogoda będzie wtedy naprawdę zimowa. Czy cokolwiek ziści się z tych planów, warto sprawdzić poprzez prognozy pogody. Wiele osób wyjeżdża na ferie głównie w góry, gdzie pewnie atmosfera będzie bardziej mroźna niż w pozostałych regionach.

Ferie zimowe rozpoczną się 15 stycznia, a ostatnia tura zakończy się 25 dnia lutego. W tym czasie w całej Polsce turystów nie zabraknie, ale poszczególne województwa świętują wolne od szkoły na zmianę, jedni ferie skończą, inni zaczną. Zobaczmy więc prognozy na ten czas.

15-30 styczeń- W omawianym okresie stycznia synoptycy w dzień zapowiadają od 2 do maksymalnie -4 stopni Celsjusza w dzień, natomiast chłodem powieje w nocy, kiedy spadek temperatury może sięgać w Polsce nawet do -12 stopni Celsjusza. Będzie nam wtedy nieco brakowało słońca, jedynie w okolicy 16 stycznia możliwe są przejaśnienia, natomiast ponownie słońce zagości na niebie w okolicy 22 stycznia. Dobrze, że będzie to jedynie przejściowa sytuacja. Z całą pewnością przy tak niskich temperaturach śnieg będzie się regularnie pojawiał, może padać zarówno w dzień jak i podczas nocy, to się jeszcze okaże.

1-25 luty – luty będzie już okresem kończącym okres ferii i według synoptyków ma być nieco cieplejszy niż styczeń. W lutym w dzień słupki rtęci na termometrach mają wskazywać od 7 do -2 stopni Celsjusza, tak wysoki wzrost temperatur synoptycy prognozują od 20 dnia miesiąca. Dzieci kończące ferie w ostatnich dniach lutego mogą więc w ostatnim tygodniu zaznać bardzo wysokich temperatur i wcale nie muszą się z tego cieszyć. W szczególności do połowy lutego w Polsce mają się pojawiać opady śniegu, później może być z tym gorzej, a po 20 lutym synoptycy zapowiadają już tylko opady deszczu. Wieczory i noce w tym czasie mają być jeszcze chłodne, przyniosą od -8 stopni Celsjusza.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u