Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na ferie 2018 w Zakopanym?
Pogoda na ferie 2018 w Zakopanym

Ferie zimowe w 2018 roku mają trwać między 15 stycznia a 25 lutym. Oczywiście będzie to odpoczynek podzielony pomiędzy poszczególnymi polskimi województwami, inaczej za dużo dzieci odpoczywałoby na raz. Warto sprawdzić, jaka pogoda zapowiadana jest dla Zakopanego na cały ten okres, podczas którego turystów na pewno nie zabraknie.

Styczeń w Zakopanym

Warto rozpocząć rozważania o pogodzie od stycznia, dokładniej od jego 15 dnia, gdy ferie się rozpoczną w kilku polskich województwach. W tym czasie będzie najchłodniej – II połowa lutego ma przynosić w Zakopanym od -2 do -5 stopni Celsjusza, mróz może i nie będzie mocny, jednak ma się utrzymywać przez cały czas. W tym okresie będzie jednak pochmurnie, właściwie do 22 dnia lutego słońce nie pojawi się na niebie, przez co pogoda szczególnie wysoko w górach może być trudna. Dla wypoczywających dzieci najważniejsze są jednak stoki narciarskie – w styczniu w Zakopanym śniegu nie zabraknie i będą one funkcjonowały bez zarzutu. Wieczorami i nocami na termometrach pojawi się natomiast od -6 do -12 stopni Celsjusza.

Luty w Zakopanym

Ferie w Zakopanym będą trwały praktycznie przez cały luty, aż do 25 dnia miesiąca. W tym czasie synoptycy zapowiadają, że I połowa lutego w dzień przyniesie od 0 do -2 stopni Celsjusza, natomiast w II połowie miesiąca ma być od 0 do 1 stopnia na plusie. Będzie już wtedy znacznie słoneczniej i pogodniej, synoptycy zapowiadają większe zachmurzenie między innymi na okres miedzy 21 a 24 dniem miesiąca. Luty będzie już ostatni m okresem, podczas którego w Zakopanym mają występować regularne opady śniegu, na koniec lutego mogą się one pojawiać już tylko w nocy, gdy temperatury będą najniższe. Spokojnie, stoki będą w tej okolicy funkcjonowały jednak nawet do końca marca 2018 roku. Wieczory i noce w lutym w Zakopanym mają przynosić od -4 do maksymalnie -10 stopni Celsjusza.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u