Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na ferie 2018 w górach?
Pogoda na ferie 2018 w górach

Ferie w górach będą na pewno spędzane przez setki, jeśli nie tysiące turystów z całego kraju. Jest to region, gdzie zimowa atmosfera jest najpewniejsza, dlatego to właśnie tutaj kierują się osoby chcące zaznać zimowego szaleństwa, pojeździć na łyżwach, nartach lub poszaleć na sankach. Warto więc sprawdzić, jak ferie w2018 roku prezentują się w górach, a dokładniej w malowniczym Zakopanym i Wiśle.

Zakopane

Zaczynamy od Zakopanego, nazywanego zimową stolicą Polski, gdzie na pewno nie zabraknie turystów. Synoptycy w okresie ferii zapowiadają tu w styczniu w dzień od 0 do -5 stopni Celsjusza, w lutym spodziewajmy się od -2 do 1 stopnia Celsjusza. W okresie stycznia ma być pochmurnie, do 22 dnia miesiąca będziemy czekać na słońce, do tej pory na niebie pojawią się wyłącznie chmury. W lutym będzie znacznie lepiej i wtedy już słońca w Zakopanym nie będzie brakować, a im bliżej końca miesiąca, tym cieplej zacznie się robić. Na szczęście w ferie nie zabraknie tu opadów śniegu, a wieczorami i nocami synoptycy zapowiadają od -4 do nawet -12 stopni Celsjusza. Przy takiej pogodzie nie można zapominać o ciepłym ubraniu.

Wisła

Wisła to kolejny kurort, który co roku w zimie przyciąga do siebie turystów z całego kraju. W ciągu dnia synoptycy zapowiadają tutaj od -3 do 0 stopni Celsjusza w styczniu, natomiast w lutym będzie od -2 do 2 stopni na plusie. Na pewno o wiele zimniejsze mają być wieczory i noce, kiedy będzie się można spodziewać od -2 do -9 stopni Celsjusza. W Wiśle w styczniu będzie pochmurnie, przejaśniać będzie się po 20 stycznia, natomiast w lutym na niebo wyjrzy słońce i zachmurzenie nie będzie negatywnie wpływało na pogodę za oknami. Nie ma wątpliwości, że na cały okres ferii zimowych w Wiśle będą się pojawiały opady śniegu, a wyciągi będą pracowały jeszcze w czasie marca.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u