Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na jesień 2017?
Pogoda na jesień 2017

Jesień 2017 już całkiem niedługo, ponieważ lato minie zanim się obejrzymy. Warto już teraz poznać pogodę na okres od końca września aż po koniec grudnia, kiedy trwa kalendarzowa jesień. Ten czas przynosi nam w kraju bardzo zróżnicowane temperatury, którym naprawdę warto się przyjrzeć. Biorąc pod uwagę kilka ostatnich jesieni, notujemy stopniowy wzrost średnich temperatur powietrza, co jest związane z przemianami klimatycznymi.

Koniec września

Końcówka września, czyli czas rozpoczęcia kalendarzowej jesieni przyniesie nam temperaturę powietrza rzędu 17-19 stopni Celsjusza w dzień oraz od od 7 do 9 stopni na plusie w nocy. Będzie słonecznie i pogodnie, a rozpoczęcie jesieni minie nam całkiem przyjemnie, również bez opadów deszczu.

Październik

W październiku wystąpi spore wahanie temperatury powietrza, ma być od 10 do 18 stopni na plusie w ciągu dnia, wieczorami i nocami szykuje się natomiast ochłodzenie, będzie około 3-8 stopni na plusie. Nadal będzie słonecznie, ale już z coraz większą ilością zachmurzenia oraz ze wzmożonymi opadami deszczu. Pogoda będzie jednak na ogól przyjemna i warto ją wykorzystać, ponieważ w listopadzie będzie już tylko chłodniej.

Listopad

W listopadzie w dzień zapanują temperatury powietrza rzędu 3-9 stopni na plusie. Będzie jeszcze w miarę słonecznie, średnio połowa dni miesiąca zapowiadana jest z przejaśnieniami. Pojawi się jednak coraz więcej opadów deszczu, łączących się ze znacznym ochłodzeniem. Wieczorami oraz w nocy synoptycy zapowiadają od -2 do 5 stopni Celsjusza – według zapowiedzi, będzie to okres w którym zaczną pojawiać się regularne przymrozki.

Grudzień

Grudzień to okres przejściowy między jesienią a zimą, kończący rok. Pod koniec jesieni temperatura powietrza w dzień ma wynosić od 1 do 3 stopni na plusie, wieczory i noce będą chłodne, ze spadkiem temperatury do -4 stopni Celsjusza. Mimo wszystko nadal będzie dość słonecznie i z ograniczoną ilością opadów deszczu. Śnieg pewnie w tym okresie jeszcze się nie pojawi, ale to również zależy od regionu.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u