Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na październik 2017?
Pogoda na październik 2017

Październik to okres w którym nie jest jeszcze bardzo zimno, ale nie ma również upalnych dni. Jest to najlepszy czas na porządki w ogrodzie i poczynienie wstępnych przygotowań do nadchodzącej zimy. Pogoda czasem potrafi nas zaskoczyć, dlatego warto sięgać do prognoz zapowiadanych na cały ten miesiąc – opublikowali je już doświadczeni synoptycy, specjalnie dla osób zainteresowanych tematyką pogodową.

Październik jest już jesiennym miesiącem i da się to odczuć po pogodzie, jaka panuje w tym okresie w całej Polsce. Powoli zaczyna się robić coraz chłodniej, co jest zapowiedzią zbliżającej się nieuchronnie zimy. Sam początek października przyniesie w kraju temperaturę powietrza wynoszącą od 13 do 18 stopni Celsjusza. Najcieplejsze będzie pierwszych kilka dni miesiąca, później odczujemy już gwałtowny spadek temperatury powietrza. Mimo wszystko ma być słonecznie i pogodnie, tylko z niewielkim zachmurzeniem na niebie.

Połowa miesiąca to okres dalszego ochładzania się aury, na termometrach słupki rtęci wskażą od 11 do 13 stopni na plusie. Będzie coraz więcej dni z zachmurzeniem – słońce nie wyjrzy na niebo między innymi 12, 15, 16 i 20 października. Niewielkie opady deszczy synoptycy zapowiadają na 16 października. Jeśli chodzi o wieczorną i nocą aurę wtedy na termometrach będzie od 4 do maksymalnie 7 stopni Celsjusza. W nocy trzeba będzie się dobrze ubierać, ponieważ pogoda okaże się dla nas niekorzystna.

Przyjrzyjmy się również pogodzie na zakończenie października. Okres ten zbliża nas do zimy, ale temperatury będą jeszcze znośne – od 9 do 12 stopni na plusie w dzień, a w nocy nastąpi ochłodzenie do 3-6 stopni Celsjusza. Na szczęście cała końcówka miesiąca ma być słoneczna i z bardzo niewielkim zachmurzeniem nieba w dniu 22 października. W tym okresie synoptycy nie prognozują nam opadów deszczu, z czego możemy być zadowoleni. warto wykorzystać ładną pogodę całego tego miesiąca, później z całą pewnością będzie już tylko zimniej i bardziej pochmurno…

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u