Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na sierpień 2018?
Pogoda sierpień 2018

Jaka będzie pogoda w sierpniu? Warto to sprawdzić, Sierpień jest wakacyjnym miesiącem, podczas którego możemy doświadczyć zarówno gorących jak i chłodniejszych dni z deszczową aurą, a pogoda nie raz bywa bardzo zmienna. Na pewno nie warto, aby pogoda w tym miesiącu nas zaskoczyła, szczególnie że prognozy długoterminowe na sierpień są już dostępne i wystarczy do nich zajrzeć.

Temperatura powietrza – najistotniejszą kwestią dotyczącą prognoz pogody, jest sprawdzenie temperatury powietrza za oknami. W sierpniu temperatura powinna być dla nas zadowalająca, w dzień na początku miesiąca ma być od 24 do nawet 30 stopni na plusie, w połowie sierpnia pojawi się od 24 do 26 stopni na plusie, natomiast zakończenie miesiąca związane będzie z nadejściem temperatur rzędu – 23 do 26 stopni powyżej zera. Bywało znacznie gorzej, cieszmy się iż przez cały miesiąc temperatury powietrza będą się kształtować na ogół na bardzo podobnym poziomie. Wieczory i noce w sierpniu mają być ciepłe i przyniosą od 13 do 17 stopni Celsjusza.

Nasłonecznienie – słońca w sierpniu nie powinno nam brakować – dni będą słoneczne i na ogół z niewielkim zachmurzeniem nieba. W tym miesiącu synoptycy raczej nie zapowiadają dominującego zachmurzenia nieba, chociaż będzie to zależało od regionu kraju. Spora dawka promieni słonecznych powinna skutecznie ocieplać atmosferę, a odczuwalnie będzie się wydawało cieplej niż pokażą to termometry, co najbardziej będzie się liczyło przy upalnych dniach. Łapmy promienie słońca w sierpniu, ponieważ we wrześniu na pewno będzie ich znacznie mniej, w końcu lato ma wtedy dobiegać ku końcowi.

Opady deszczu – okazuje się, że sierpień nie będzie w 2018 roku deszczowy w przeciwieństwie do tego, co pamiętamy z roku 2017. Dni z opadami deszczu będzie niewiele, spodziewajmy się opadów w okolicy 14 i 22 dnia miesiąca. W inne dni nie wystąpią lub będą się pojawiały przelotnie, ale opady deszczu będą kolejną kwestią, zależną od regionu kraju.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5