Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na styczeń 2018 w Zakopanym?
Pogoda na styczeń 2018 w Zakopanym

Zakopane to miejscowość, która jest najbardziej oblegana przez turystów między grudniem a marcem. Tym razem warto sięgnąć do prognoz dla tej miejscowości, dotyczących okresu całego stycznia 2018 roku, kiedy turyści rozpoczną ferie zimowe i do Zakopanego przyjadą w bardzo dużej liczbie.

Początek stycznia

W Zakopanym na pewno w styczniu będzie znacznie chłodniej niż w pozostałych regionach kraju. W dzień synoptycy zapowiadają tu temperaturę wynoszącą od -2 do 0 stopni Celsjusza, ale prawdziwy chłód nadejdzie dopiero w nocy, kiedy możliwy jest spadek temperatury nawet do -11 stopni Celsjusza. Będzie niezbyt słonecznie, promieniami słońca cieszmy się do 8 stycznia, ponieważ później czeka nas zachmurzenie i pogorszenie pogody. Z całą pewnością już od początku stycznia w Zakopanym będą się pojawiały opady śniegu, zarówno w dzień jak i podczas nocy.

Połowa stycznia

Co przyniesie nam w Zakopanym połowa tego miesiąca? Otóż synoptycy prognozują, że w dzień temperatura sięgnie wtedy od 0 do -3 stopni Celsjusza, będzie więc minimalnie chłodniej. Nie będzie słonecznie, właściwie to cała połowa miesiąca przyniesie nam spore zachmurzenie, gęste chmury i możliwe, że lokalne mgły. Szczególnie ciężkie warunki będą panowały na górskich szlakach, a do tego maja jeszcze występować obfite opady śniegu – należy uważać. Wieczorem wszystko będzie skuwane lodem, spadek temperatury ma sięgać w tym czasie do -9 stopni Celsjusza.

Koniec stycznia

Zatrzymajmy się jeszcze chwilę, aby zobaczyć prognozy na sam koniec miesiąca. Będzie to najchłodniejszy okres w całym styczniu, w Zakopanym w dzień spadek temperatury może sięgać do -5 stopni Celsjusza. To jednak nic, kiedy w nocy chłód może osiągać nawet -12 stopni Celsjusza. Zrobi się naprawdę zimno i przy takiej pogodzie zapowiadanie opadów śniegu to właściwie formalność. W końcu w styczniu sezon narciarski w górach będzie trwał w najlepsze. Do Zakopanego pod koniec stycznia, a dokładniej od 22 dnia miesiąca wróci słońce, będzie znacznie więcej przejaśnień i tylko niewielkie zachmurzenie.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u