Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na styczeń 2018 w górach?
Pogoda na styczeń 2018 w górach

Styczeń jest okresem w którym zaczyna się I tura ferii zimowych, dlatego turystów w górach jest jeszcze więcej niż zwykle. Zanim zaczną się ferie, tłumnie będą w te okolice zjeżdżali amatorzy sportów zimowych, dlatego warto wiedzieć, co o pogodzie w górach na cały styczeń mają do powiedzenia doświadczeni synoptycy.

Tatry

Chyba żadna prognoza dla gór nie obejdzie się bez sprawdzenia aury w Tatrach. Będzie to jeden z najchłodniejszych polskich regionów, gdzie styczeń w ciągu dnia ma przynosić od 0 do nawet -5 stopni Celsjusza. W nocy będzie jeszcze chłodniej, słupki rtęci na termometrach mogą się zatrzymywać nawet na 12 stopniach mrozu! Będzie słonecznie ale do 8 stycznia i później dopiero po 22 dniu miesiąca, w międzyczasie ma dominować gęste i niezbyt przyjemne zachmurzenie, a lokalnie pojawią się też mgły. W tatrach w styczniu nie zabraknie jednak opadów śniegu.

Beskid Makowski

Może mniej popularny, ale równie urokliwy dla turystów jest Beskid Makowski. W tym regionie styczeń przyniesie w dzień temperatury wynoszące od 1 do maksymalnie -3 stopni Celsjusza, natomiast wieczorami i nocami na termometrach ma się pokazywać od -3 do -9 stopni Celsjusza. Będzie nieco bardziej słonecznie, jednak połowa miesiąca również w Beskidzie Makowskim minie nam pod znakiem gęstego zachmurzenia nieba i bardzo małej ilości promieni słońca. Poprawa pogody zapowiadana jest przez synoptyków dopiero na 23, 23 i później 27 stycznia.

Beskid Sądecki

Warto jeszcze sprawdzić prognozy dotyczące Beskidu Sądeckiego. Styczniowe temperatury w ciągu dnia wyniosą tu od -2 do 0 stopni Celsjusza. Będzie tutaj znacznie bardziej słonecznie, chociaż zachmurzenie da się nam we znaki między 14 a 22 dniem miesiąca. Trzeba po prostu przeczekać ten najnieprzyjemniejszy okres, szczególnie że będzie to sytuacja przejściowa. W Beskidzie Sądeckim śniegu nie zabraknie, natomiast wieczory i noce mają przynosić większy chłód, będzie od -4 do maksymalnie -9 stopni Celsjusza.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u