Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Pogoda na zime 2018?
Pogoda na zimę w 2018 roku

Zima jeszcze przed nami, nie myślimy o tym chłodnym i niezbyt przyjemnym okresie, który przyniesie nam zmienną aurę. Warto mimo wszystko zajrzeć do prognoz, szczególnie że są one już tworzone dla tego okresu. Oczywiście jak na razie to dane długoterminowe, mimo wszystko warto jest poświęcić im chwilę uwagi.

Styczeń

Zaczynamy od stycznia, mimo że zima zaczyna się już pod koniec grudnia. Mamy jednak przedstawić prognozy na zimę w 2018 roku. W dzień w tym miesiącu temperatury powietrza mają wynosić od 3 do -2 stopni Celsjusza. Najcieplej będzie w pierwszych dniach stycznia, lekkie ochłodzenie zacznie się w okolicy połowy miesiąca. Będzie mimo wszystko słonecznie i pogodnie, z ograniczoną ilością zachmurzenia. Najprawdopodobniej styczeń będzie okresem w którym w kraju pojawią się opady śniegu o różnej intensywności. Wieczory i noce będą chłodne, ze spadkiem temperatury nawet do -10 stopni Celsjusza.

Luty

W lutym będzie już odrobinę cieplej. Ma być już od 6 do -1 stopnia Celsjusza. Im bliżej końcówki miesiąca, tym coraz cieplej i pogodniej zacznie się robić za oknami. Od pierwszych dni lutego będzie nam jednak towarzyszyło słońce i bardzo przyjemna aura. Możliwe są jeszcze opady śniegu, ale raczej do około 10-15 dnia tego miesiąca, później będzie na to zbyt ciepło. Jeśli chodzi o wieczorne i nocne temperatury powietrza to przygotujemy się na 0 do -6 stopni Celsjusza.

Marzec

Na koniec zobaczmy co przyniesie nam marzec, czyli ostatni zimowy miesiąc. Wtedy spodziewajmy się już roztopów, które przybędą do Polski wraz z temperaturą wynoszącą w dzień od 5 do nawet 12 stopni powyżej zera. Oczywiście wzrost temperatury najbardziej odczuwalny będzie po połowie miesiąca, ale cały czas ma być słonecznie i raczej z ograniczoną ilością zachmurzenia nieba. Śnieg z całą pewnością już się nie pojawi, co najwyżej wystąpią przelotne opady deszczu. Wieczorami i nocami będzie od -1 do 2 stopni Celsjusza, przymrozki jeszcze nie odpuszczą.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u