Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Styczeń 2018 pogoda?
Styczeń 2018 pogoda

Styczniowe prognozy pogody są do naszej dyspozycji – zanim się obejrzymy, będziemy mieli bowiem zakończenie roku. Warto wcześniej przygotować się na pogodę, a przecież można to zrobić z dobrymi prognozami – dzięki temu będziemy wiedzieć, czy styczeń przyniesie mróz czy ładną pogodę za oknami.

Temperatury samego początku miesiąca mają być raczej umiarkowane i nie przyniosą żadnych niespodzianek. W dzień synoptycy zapowiadają od -5 do 2 stopni Celsjusza, podana pogoda zależy od regionu kraju o jakim mówimy. Najchłodniej jak zwykle będzie w górach, tam spadek temperatury ma być najmocniejszy. Nie będzie zbyt słonecznie, cieszmy się z promieni słońca do 8 stycznia, ponieważ później czeka nas pogorszenie aury. Możliwe są opady śniegu, jednak podczas dni z minusową temperaturą. Wieczory i noce przyniosą spory mróz, sięgający powyżej 5 stopni Celsjusza na minusie.

W połowie miesiąca będzie odczuwalne pogorszenie aury, wynikające z bardzo dużego zachmurzenia nieba. Czeka nas ponad 10 dni pochmurnej aury, której będzie towarzyszyła gęsta mgła. Na termometrach w dzień pojawi się od -3 do 3 stopni Celsjusza, natomiast wieczory i noce mają przynosić ochłodzenie przekraczające 6 stopni na minusie. Niestety, musimy przeczekać ten niezbyt przyjemny okres, czekając na poprawę aury. W połowie stycznia w Polsce na pewno pojawią się opady śniegu i zadowoleni będą Ci, którzy pragną wtedy pojeździć na nartach.

Koniec styczna to czas rozpogodzeń - odetchniemy z ulgą, będzie znacznie przyjemniej, ponieważ na niebo znów powróci słońce i w niepamięć odejdą nasze stany depresyjne. Ewidentnie jednak zrobi się chłodniej, temperatura powietrza może się obniżać do -5 stopni Celsjusza w dzień, natomiast w nocy w różnych regonach kraju spadek temperatury może sięgnąć nawet -12 stopni Celsjusza. Pamiętamy jednak niejeden raz, że zimy przynosiły znacznie niższe temperatury powietrza, bywało nawet -30 stopni Celsjusza – taki mróz nie powinien więc zrobić na nas większego wrażenia, jednak pamiętajmy zawsze o ciepłym ubraniu, szczególnie że nie zabraknie śniegu.

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u