Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Styczeń 2018 pogoda w górach?
Styczeń 2018 pogoda w górach

W górach zawsze jest zimniej, a przecież styczeń jest najzimniejszym miesiącem w roku. Czy przyniesie prawdziwe mrozy, czy może wręcz przeciwnie, prawie wiosenną aurę? Wiele osób jest ciekawych, jak wyglądają prognozy dla gór, ponieważ w innych regionach Polski styczeń wcale nie przyniesie dużego zimna. Sprawdźmy!

Tatry – Wiadomo, że zawsze sięgamy do prognoz dla Tatr, są to nasze najwyższe i najpopularniejsze góry. W tym regionie w styczniu temperatura w dzień będzie wynosiła od -1 do -5 stopni Celsjusza w dzień. Może i nie będzie dużych mrozów, ale to i tak najchłodniejszy region. Będzie mało słońca, zabraknie go między 8 a 21 dniem miesiąca, przez co pogoda ulegnie pogorszeniu. Chłodne w Tatrach mają być wieczory i noce w styczniu, które przyniosą spadek temperatury nawet do -12 stopni Celsjusza.

Beskid Wyspowy – Beskid Wyspowy to pasmo należące do Beskidów Zachodnich. W tym regionie w styczniu w dzień synoptycy prognozują temperaturę powietrza sięgającą od 3 do nawet -7 stopni Celsjusza. Spadki temperatury będą tu jednak bardzo krótkie, ogółem ma być cieplej niż w Tatrach. W Beskidzie Wyspowym noce przyniosą podobną aurę, możliwy będzie spadek temperatury do -12 stopni Celsjusza. Okazuje się jednak, że będzie to mniej pochmurny region – w połowie miesiąca będą się tez pojawiać słoneczne dni, co znacznie polepszy warunki pogodowe. Oczywiście dodam dla formalności, że w styczniu w górach śniegu nie zabraknie i podobnie ma być w Beskidzie Wyspowym.

Góry Izerskie – te góry to bardzo charakterystyczne pasmo, w których odbywa się wiele imprez sportowych. W styczniu synoptycy prognozują tu od -4 do 1 stopnia Celsjusza, Zachmurzenie ma dominować w połowie miesiąca, ale ogółem pogoda wcale nie prezentuje się tu najgorzej, pojawi się wiele przejaśnień słońca. Na pewno nie zabraknie opadów śniegu, to pewnik. Wieczorami oraz nocami będzie się robiło chłodno, synoptycy zapowiadają od -3 do -11 stopni Celsjusza.

 

 

 

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u