Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Wielkanoc 2018 pogoda?
Wielkanoc 2018 pogoda

Pogoda na Wielkanoc w 2018 wcale nie musi oznaczać wielkiej niewiadomej. Są już dostępne prognozy pogody na ten okres, dokładniej na 1 i 2 dzień kwietnia, kiedy przypada czas Wielkanocy w 2018 roku. Warto wiedzieć, jaka pogoda ma zagościć wtedy na obszarze naszego kraju, szczególnie że kwiecień to jeszcze okres bardzo zmiennej pogody, która nie raz potrafi zaskakiwać. Czy również aura na Wielkanoc w jakiś sposób będzie nas w stanie zaskoczyć? Sprawdźmy!

Wielkanoc to wyjątkowy okres, dlatego prognozy pogody są tak ważne – trzeba je znać, szczególnie że na Wielkanoc większość ma jakieś plany. 1 kwietnia to Niedziela Wielkanocna, wtedy temperatura w Polsce będzie wynosiła w dzień około 7 stopni powyżej zera. Będzie słonecznie i z przejaśnieniami słońca, a 1 kwietnia synoptycy raczej nie zapowiadają żadnych istotnych opadów deszczu. Wiatr wiejący tego dnia w kraju może sięgać do 26 km/h, w wyniku czego może on nieco ochładzać odczuwalną temperaturę powietrza. Chłodna na pewno będzie jeszcze noc, kiedy ma trzymać przymrozek, a spadek temperatury będzie sięgał do -1 stopnia Celsjusza.

W Poniedziałek Wielkanocny będzie odrobinę przyjemniej, chociaż ogółem temperatura powietrza nie będzie za wysoka i może dochodzić do maksymalnie 8 stopni na plusie. Będzie jednak słonecznie i jedynie z niewielkim zachmurzeniem, synoptycy ostrzegają jednak przed możliwością występowania przelotnych opadów deszczu. Na pewno uspokoi się nieco wiatr, wtedy będzie wiało z prędkością dochodzącą do 16 km/h, a więc odczuwalnie zrobi się nieco cieplej – najmocniejsze porywy zapowiadane są na Pomorzu. Na Poniedziałek Wielkanocny synoptycy zapowiadają niewielki wzrost temperatury powietrza w nocy, będzie wtedy około 1 stopnia na plusie, chociaż będzie to zależało od omawianego regionu kraju.

Pamiętajmy, że Wielkanoc 2018 roku przypada na kwiecień, kiedy pogoda bywa bardzo zmienna, a często jest nawet zimowa. Pogoda na Wielkanoc może nie zachwyca, ale wcale nie zapowiada się najgorzej. Bywały cieplejsze święta, jednak pamiętamy również Wielkanoc ze śniegiem, a w tym roku aż tak źle nie będzie.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5