Strona nasza-pogoda.com.pl korzysta z plików cookies. Więcej
Szukaj: Poleć:

Wigilia 2017 pogoda?
Wigilia 2017 pogoda

Wigilia to jedna z dat, które najczęściej są wyszukiwane w ramach pytań o pogodę. Nie ma się co temu dziwić, chyba każdy chce wiedzieć co klimat szykuje nam na 24 grudnia 2017. Jest to wieczór rozpoczynający okres Bożego Narodzenia, wyjątkowy czas, który przypada zaledwie raz do roku. Nie bagatelizujemy więc prognoz pogody na ten dzień.

Jeśli wrócimy do czasów dzieciństwa to pewnie Wigilia będzie nam się kojarzyła z mroźną pogodą, ze śniegiem i ogólnie z zimową atmosferą. Mimo że jest to dzień przypadający już po kalendarzowym rozpoczęciu zimy, nie zawsze oznacza to prawdziwie zimową pogodę. Aura na początku zimy w ostatnich latach bywa bardzo zmienna i ciężko ja przewidywać…

Poniżej zaprezentuję prognozę pogody dla centralnej Polski, która jest najlepszą reprezentacją całego kraju. Oczywiście jeśli kogoś interesuje konkretne miasto, do takich prognoz też może sięgać na naszej stronie. Na 24 grudnia w dzień synoptycy zapowiadają tu około 5 stopni na plusie. Jak na zimę, to bardzo dużo. Akurat w centralnej części kraju na Wigilię nie jest jednak zapowiadane słońce, skryje się ono za gęstymi chmurami, które pokryją horyzont. Bez obaw, poprawa pogody zapowiadana jest już na kolejny dzień. Wracając jednak do Wigilii, na szczęście nie trzeba będzie obawiać się wtedy opadów, te mimo zachmurzenia nie wystąpią. Wieczór oraz noc w Wigilię na ogół będzie ciepła, nawet z 1 stopniem powyżej zera.

Pogoda jest bardzo zmienna i w tym roku na Wigilię raczej nie dostarczy nam prawdziwej zimy. Nawet w górach prognozy mają wskazywać ciepłą aurę, co na pewno nie cieszy górali. W Polsce w tym dniu może brakować opadów śniegu, ponieważ temperatura za oknami będzie po prostu zbyt wysoka. Na ochłodzenie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, synoptycy zapowiadają je nawet na połowę stycznia. Pożyjemy zobaczymy, jeszcze okaże się jaka będzie tegoroczna zima. Jak na razie cieszmy się z ciepłych świąt.

Poleć odpowiedź:

Pogoda na styczeń 2018

Pogoda na styczeń 2018 - wszystko wskazuje na to że styczeń będzie przyjemny. Więcej

Pogoda na kwiecień 2018

Pogoda na maj 2016 - Czy kwiecień 2018 będzie ciepły? - sprawdz więcej. Więcej

Pogoda na Wielkanoc 2018

Pogoda na Wielkanoc 2018: Sprawdź prognozę pogody na Wielkanoc 2018 - sprawdz. Więcej

Pogoda na weekend majowy 2018

Maj przez niektórych uważany za najpiękniejszy miesiąc roku - weekend majowy 2018 - sprawdź pogodę ... Więcej

Pogoda na wiosnę 2016:
Pomimo tego, że wiosna teoretycznie rozpoczyna się 21. marca, nie jest to data przełomowa. Jest zupełnie inaczej. Tę datę można potraktować jako przedwiośnie, bo to kwiecień przynosi nam prawdziwą wiosnę... Więcej

Pogoda na lato 2016:
Niezależnie od pory roku, Polacy bardzo lubią planować, co takiego będą robili w czasie wakacji. .... Więcej

Średnia ocena: 4.5 Ilość głosów: 5

nasza-pogoda na Facebook'u